Wpis z mikrobloga

Ciągle pracuje nad wyciskaniem, czyli najtrudniejszym bojem, ale już kiedyś to opisywałem

Bez wątpliwości zgadzam się z twierdzeniem że wyciskanie leżąc jest najtrudniejszym bojem. Ilość niuansów technicznych do ogarnięcia jest zatrważająca, a sam bój jest tak naprawdę walką o nieutracenie napięcia, a z każdym opuszczonym centymetrem to napięcie rośnie, do tak chorego poziomu, że na samym dole boju naprawdę myśli się tylko żeby to olać i puścić napięcie, bo nacisk jest niesamowity. Pod tym względem siad i ciąg to pikuś, przyjemność

Dzisiejszy trening

Bench press 2 board (~7cm) - 180kg 7x3, 190kg 1x3
Dips - 5x8
Overhead cable tricep extension low pulley 5x12
Vgrip Lat pulldown 4x12
Face pull 4x10
DB Concentration Curls 4x10
DB Forearm curls 2xMAX

Nagrałem ostatnią serię na 180kg. Cel treningowy to maksymalne napięcie oraz absolutna kontrola nad sztangą (traktowanie desek jak szkła) Zaczyna to naprawdę fajnie wyglądać, wszystkie powtórzenia wykonane bez oddychania, na jednym wdechu. Leg drive jeszcze nie jest zgrany, bo na razie skupiam się na głównie na trzymaniu napięcia, i nie puszczania go nawet na chwilę. Zapominam też ciągle o pauzie u góry ruchu, bez sensu się spieszę z każdym powtórzeniem.

Ale jeszcze nie czuje się jak "tłok w silniku" lol, wiele rzeczy muszę jeszcze poprawić, ale wiem że jak to się zrobi to wynik w wyciskaniu wystrzeli mocno do góry.

Dlaczego board press? Bo Full rom jest dla mnie łatwiejszy niż 2/3board press. Po prostu za dolną cześć ruchu odpowiadają plecy, leg drive, eksplozywność, a to mam na naprawdę wysokim poziomie, i wszystko wyskakuje. 2/3board press zabiera mi ten dół, czyli moją najlepszą część, zmusza mnie do większego wysiłku.

#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #strongaf #pokazforme
IntruderXXL - Ciągle pracuje nad wyciskaniem, czyli najtrudniejszym bojem, ale już ki...
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@IntruderXXL: gryf waży 20 kilo. Jest tam 6 talerzy. Najcięższy jaki widziałem ma 25 kilogramów. To daje max 70 kg. Kolejne są mniejsze więc mogą mieć po max 20 i 15 kg co daje w sumie max 140 kg. Więcej tam być nie może a to i tak przy założeniu, że wiszą tam takie talerze jak wymieniłem bo te najmniejsze to na oko są 5 kg. Kogo chcesz robić w #!$%@??