Wpis z mikrobloga

Religię ze szkół należy wyprowadzić. Każdy ma prawo do swojej wiary, jednak żadna z nich nie powinna być faworyzowana. Zajęcia z religii powinny być prowadzone w salach katechetycznych i finansowane przez związek wyznaniowy.

Praca 21,7 tys. nauczycieli religii w 2018 roku kosztowała budżet 1 482 mln.

Za te pieniądze można kupić ponad 1500 karetek pogotowia, zbudować ponad 6000 mieszkań i zbudować blisko 200 nowych żłobków. Ponadto można wybudować za te pieniądze 114 basenów.

Za mało jest języków obcych w szkołach. Za mało plastyki i przedmiotów ścisłych. Religia jest zawsze i wszędzie.

Tylko lewica mówi o tym. Tylko lewica chce to zmienić.

Głosuj mądrze tej jesieni.

Tutaj cały program Lewicy - KW Sojusz Lewicy Demokratycznej

#religia #wiara #polska #lewica #lewicarazem #partiarazem #razem #kosciol #finanse #gospodarka #pieniadze #ekonomia #neuropa #4konserwy #polityka
Tom_Ja - Religię ze szkół należy wyprowadzić. Każdy ma prawo do swojej wiary, jednak ...

źródło: comment_pLEuEDmjCMbeCDBdeibc1AYeG0h5il8f.jpg

Pobierz
  • 112
  • Odpowiedz
Praca 21,7 tys. nauczycieli religii w 2018 roku kosztowała budżet 1 482 mln.


@Tom_Ja: ja bym nie chciał żeby nie było geografii w szkole, w ogóle uważam, że ziemia jest płaska jak mój stół i to absurdalne, że jest to finansowane z moich podatków. Nie chce i już. HAPTFU
  • Odpowiedz
@Sevoy: > W szkole nie powinno być obowiązkowych: plastyki, religii, muzyki, wiedzy i kulturze i innych dupereli. Dlaczego? Nikogo to nie interesuje,

@Sevoy: kultura i sztuka jest waznym,a nawet bardzo ważnym składnikiem społeczeństwa.Artyści są równie cenni dla nas co naukowcy. To że ty masz zbyt wąskie horyzonty lub zbyt niską wrazliwość by umieć to docenić nie znaczy że jest to bezwartościowe.
  • Odpowiedz
  • 1
@Tom_Ja

Praca 21,7 tys. nauczycieli religii w 2018 roku kosztowała budżet 1 482 mln.

To jest kropla w morzu niepotrzebnych wydatków. Skupianie swoich postulatów w obszarach, które nie likwidują znacząco wydatków państwa, jest demagogią. Lewica cały czas gra jedną i tą samą kartą - antyklerykalizm.

Te liczby można rozbić o kant dupy, bo każdy wie, że publiczne pieniądze wydaje się łatwo, i na 100% tyle mieszkań państwo nie
  • Odpowiedz
@Tom_Ja: ''W 8 krajach UE udział w szkolnych lekcjach religii jest obowiązkowy. Są to: Austria, Cypr, Dania, Grecja, Malta, Niemcy, Szwecja i Wielka Brytania. Z kolei w 16 państwach UE udział w szkolnych lekcjach religii jest dobrowolny, w zależności od woli rodziców bądź samych uczniów w klasach ponadgimnazjalnych. Są to: Belgia, Chorwacja, Czechy, Estonia, Finlandia, Hiszpania, Irlandia, Litwa, Łotwa, Polska, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Węgry i Włochy.'' W pierwszych 8
  • Odpowiedz
a SLD w ogóle nie ma takiego programu.


@Volki: Dlatego dostanie "mocne" 6%. Co wystarczy żeby przetrwać dzięki dotacjom oraz zapewnić parę stołków partyjnej wierchuszce, ale nie żeby rządzić i brać za to odpowiedzialność.

Te postulaty są idiotycznie sformułowane; bardzo sprawnie przekonują już przekonanych, ale nie mają szans przekonać ludzi spoza lewicy. Twórcy tych haseł w ogóle nie biorą pod uwagę, że jednak większość wyborców jest mniej lub bardziej katolicka. Ten argument, że podatnik nie powinien płacić za religię w szkole jest może i słuszny, jeśli przyjąć odpowiednią optykę. Ale dlaczego wierząca większość ma się podporządkowywać antyklerykalnej mniejszości? W imię czego?
Może zamiast "wyprowadzać" religię ze szkół należy zaproponować tylko zmianę zasad jej funkcjonowania: zajęcia zostają w szkole, ale katecheci są opłacani przez parafie? Już to byłoby lepszym hasłem, odwołującym się do natury statystycznego Polaka, który za nic płacić przecież
  • Odpowiedz
@Tom_Ja:

Plakat pięknie nam przedstawia coś co niestety nie miałoby miejsca.
Bo wszystkie te fundusze poszły by na jakieś #!$%@? typu 500+ a nie na to co potrzebne i wymienione w plakacie :/
  • Odpowiedz
Religia jest dla CHĘTNYCH. Nie trzeba na niąchodzić, więc chcesz komuś zabronić? XD


@Wilczek03: Religia to nie nauka. W szkole jest miejsce na naukę, nie na bajki, religie, sekty czy inne obrządki sprzeczne z całą resztą rzeczy których się uczy. Chce ktoś z siebie dzbana robić to niech to robi za prywatne pieniądze i poza publicznymi placówkami.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tom_Ja: czemu szach mat? Ja przecież nie mam nic przeciwko usunięciu tegoż. Poza tym nie do końca, wychowanie fizyczne jak najbardziej ma naukowe podstawy i uzasadnienie, a już na pewno w żaden sposób nie stoi w sprzeczności z nauką.
  • Odpowiedz
@Tom_Ja: Konfederacja jest za bonami edukacyjnymi i uwolnieniem programów szkolnych, wiec mają o wiele lepszą propozycję niż "zakaz religii" albo "nakaz religii".
Rodzic wybiera to co uważa za słuszne.

Dziękuję, nie potrzebuję was, lewico.
  • Odpowiedz