Wpis z mikrobloga

Religię ze szkół należy wyprowadzić. Każdy ma prawo do swojej wiary, jednak żadna z nich nie powinna być faworyzowana. Zajęcia z religii powinny być prowadzone w salach katechetycznych i finansowane przez związek wyznaniowy.

Praca 21,7 tys. nauczycieli religii w 2018 roku kosztowała budżet 1 482 mln.

Za te pieniądze można kupić ponad 1500 karetek pogotowia, zbudować ponad 6000 mieszkań i zbudować blisko 200 nowych żłobków. Ponadto można wybudować za te pieniądze 114 basenów.

Za mało jest języków obcych w szkołach. Za mało plastyki i przedmiotów ścisłych. Religia jest zawsze i wszędzie.

Tylko lewica mówi o tym. Tylko lewica chce to zmienić.

Głosuj mądrze tej jesieni.

Tutaj cały program Lewicy - KW Sojusz Lewicy Demokratycznej

#religia #wiara #polska #lewica #lewicarazem #partiarazem #razem #kosciol #finanse #gospodarka #pieniadze #ekonomia #neuropa #4konserwy #polityka
Tom_Ja - Religię ze szkół należy wyprowadzić. Każdy ma prawo do swojej wiary, jednak ...

źródło: comment_pLEuEDmjCMbeCDBdeibc1AYeG0h5il8f.jpg

Pobierz
  • 112
  • Odpowiedz
@Tom_Ja: Głupich wydatków państwa jest mnóstwo, ale trzeba przyznać, że ten rzuca się aż za bardzo w oczy. Religia może w szkołach być, ale tylko jako przedmiot dodatkowy - poza podstawą programową i tylko jeśli dana wspólnota religijna zechce to sponsorować, lub rodzice zapłacą za te lekcje.

Dopiero w liceum mogłem się uwolnić od tej "lekcji". Niby była w zamian etyka, ale szkoła nawet nie zatrudniła nikogo na to stanowisko,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Tom_Ja: co do religii sie zgadzam, ale
WIĘCEJ PLASTYKI XDDDD
W szkole nie powinno być obowiązkowych: plastyki, religii, muzyki, wiedzy i kulturze i innych dupereli. Dlaczego? Nikogo to nie interesuje, nikt nie traktuje tego poważnie, koszty dla państwa, puste godziny siedzenia dzieci w szkole.
Nie wydaje mi się, że tak jest. Widzę to na codzień od kilku lat i coś o tym wiem ( ͡° ʖ̯ ͡°
  • Odpowiedz
@Tom_Ja: mozna jakies statystyki skad koszt 1.5mld na nauczycieli religiii? przeciez 20k nauczycieli * 12 * (nie wiem ile zarabia taki nauczyciel) zakladam 3k netto = 720 mln, w co ciezko mi troche uwierzyc, czyzby kazdy nauczyciel religii wyrabial etat?
  • Odpowiedz
@Inszallah: A dlaczego panstwo ma sie nie bawic w deweloperke ? Autostrad tez panstwo nie powinno budowac? Powiedz mi gdzie bedzie mieszkala rzesza kilku milionow ludzi ktorzy dzis zarabiaja gówno, mieszkaja w duzych mistach, zarabija zbyt malo na kredyt a zbyt duzo na mieszkanie socjalne. Dzis tacy wynajmuja na wolnym rynku wydajac na to czesto i 50% wynagrodzenia. Czy bedzie stac ich na najem gdy beda na emeryturze otrzymywac 30%
  • Odpowiedz
@Zerp: oczywiście, tak wynika z samej odpowiedzi MEN na interpelację

Średnioroczna liczba nauczycieli religii (w etatach) w przedszkolach, szkołach podstawowych, szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego i organy administracji rządowej w roku 2017 wynosiła 21,3 tys., natomiast w roku 2018 – 21,7 tys. Szacunkowy koszt nauczania religii w tych przedszkolach i szkołach wyniósł w roku 2017 1 399 mln zł, natomiast w roku 2018 – 1 482
  • Odpowiedz
@Tom_Ja: Zawsze odpowiadam to samo. Takich pozycji w budżecie jak religia jest cała masa. Zobacz ile idzie na KRUS i ile można by za to karetek kupić to hejt na religię przejdzie.
  • Odpowiedz