Wpis z mikrobloga

Religię ze szkół należy wyprowadzić. Każdy ma prawo do swojej wiary, jednak żadna z nich nie powinna być faworyzowana. Zajęcia z religii powinny być prowadzone w salach katechetycznych i finansowane przez związek wyznaniowy.

Praca 21,7 tys. nauczycieli religii w 2018 roku kosztowała budżet 1 482 mln.

Za te pieniądze można kupić ponad 1500 karetek pogotowia, zbudować ponad 6000 mieszkań i zbudować blisko 200 nowych żłobków. Ponadto można wybudować za te pieniądze 114 basenów.

Za mało jest języków obcych w szkołach. Za mało plastyki i przedmiotów ścisłych. Religia jest zawsze i wszędzie.

Tylko lewica mówi o tym. Tylko lewica chce to zmienić.

Głosuj mądrze tej jesieni.

Tutaj cały program Lewicy - KW Sojusz Lewicy Demokratycznej

#religia #wiara #polska #lewica #lewicarazem #partiarazem #razem #kosciol #finanse #gospodarka #pieniadze #ekonomia #neuropa #4konserwy #polityka
Tom_Ja - Religię ze szkół należy wyprowadzić. Każdy ma prawo do swojej wiary, jednak ...

źródło: comment_pLEuEDmjCMbeCDBdeibc1AYeG0h5il8f.jpg

Pobierz
  • 112
  • Odpowiedz
@Tom_Ja: Mógłbym na nich zagłosować jeżeli by podali jakieś ważniejsze hasło. W szczególności żeby było z rodzaju tych ekonomicznych o obniżeniu podatku dochodowego. To, że im zabiorą nam nic nie Doda do życia. W związku z tym uważam ten wątek, ważny tylko w momencie w którym jest on punktem pobocznym. Innymi słowy: następni #!$%@? myślą jak zabrać komuś a nie rozwijać gospodarkę.
  • Odpowiedz
@Wilczek03 De facto jest obowiązkowa, wypisanie wymaga zgody rodzica, a żaden normalny rodzic nie wpisze dziecka z religii. Poza tym mordko, ja mam na myśli to, że nawet jeśli połowa osób wypisuje się z religii po ukończeniu 18 lat, to lekcje i tak się odbywają, a pieniądze są marnotrawione na naukę o książce fantasy.
  • Odpowiedz
@Tom_Ja: plastyki za mało XD za mało przedmiotów ścisłych XDDD Widziałeś szkody na zachodzie? Ja taką skończyłem. I była tam religia, na takich zasadach jak i w Polsce i mniej przedmiotów również było. Po co dzieciakom dowalać roboty?
  • Odpowiedz
@Koliat: ceny w górę nie są windowane przez O G R O M N Y deficyt. Skąd tyś to wziął? Deficyt to masz o, w stolicy, bo każdy tu zjeżdża. Ewentualnie jakiś Kraków i może ze dwa większe miasta. Dzięki temu jest ogromny popyt na mieszkania i te są cały czas budowane przez deweloperów. Wszędzie widzi się budowy.
W jaki sposób mieszkania budowane przez państwo podniosą ich jakość?
  • Odpowiedz
@Wilczek03 Niech sobie wychowywują swoje dzieci jak tylko chcą, ich święte prawo jako rodziców. Niech uczą religii za własne pieniądze, prawda? Tak działa przecież ten legendarny wolny rynek. Ale wara od pieniędzy publicznych, bez religii w szkole się obędzie. Niech uczą jej w kościele. Świat ma ograniczone zasoby, jak mówi ekonomia, każdy grosz jest więc na wagę złota (wow!).

Ciekawe jak by to wyglądało, gdyby za lekcje religii w szkołach płacili
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tom_Ja:

Tylko lewica mówi o tym. Tylko lewica chce to zmienić.


Nie, bo prawica to w ogóle nie chce zerowego finansowania szkół i rozwiązania tego jak i innych problemów xD to rodzice powinni decydować jakie lekcje miałyby ich dzieciaki w szkole i to oni by za tę szkołę płacili. It's that simple.
  • Odpowiedz
  • 5
@Tom_Ja Pomyślcie ile rzeczy można by kupić za likwidacje polskiego albo matematyki w szkole, a i grono popierających wyborców by było większe niż kilka % ateistów( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Tom_Ja: z racji tego, że pochodzę z mega katolickiej rodziny, to długi czas byłem za religia w szkołach. Ostatnio sobie tak pomyślałem, że wszystko co wiem o mojej religii, przekazali mi rodzice. Wszystkie modlitwy znajomość pisma świętego, itd.
W szkole generalnie #!$%@? nic nie warte kocopoly, jak chciałeś pogadać jak na jakiś konkretny temat odnośnie wiary, to #!$%@? jest program i będziemy gadać o jezusku.
Dlatego jeżeli pieniądze z katechezy
  • Odpowiedz