Wpis z mikrobloga

Burzliwa dyskusja w komentarzach na temat nieposiadania dzieci. Mnóstwo argumentuje ich brak tym, że ich nie stać. Nie zauważyłem za bardzo przebijających się innych głosów - nie chcę mieć dziecka, bo nie lubię dzieci/ wolę spędzać czas na czymś innym niż macierzyństwo/ nie mam na to czasu.
Pluśnijcie mój wpis, bo chce wiedzieć Mireczki i mirabelki ilu jest tutaj ludzi, którzy nie decydują się na dziecko z innego powodu niż finansowy i jeśli to nie problem napiszcie w komentarzu powód.
#antynatalizm #macierzynstwo #rodzina #bombelek #pytanie
Pobierz K.....y - Burzliwa dyskusja w komentarzach na temat nieposiadania dzieci. Mnóstwo arg...
źródło: comment_p7eEt7PV167DncEeaWuzWPjUHoW06uce.jpg
  • 340
@KozakCzerwony: żałuję, że nie mogłem mieć wcześniej.
W wieku 30 lat mam newbrand dziecko, w planach jeszcze jedno i wydaje mi się że to trochę za późno. Mój młodszy brat ma już dwójkę, jedno w wieku 9 lat, drugie 3 i jest przed 30. Jak będzie miał 50 to dzieci już będą praktycznie samodzielne a ja będę dopiero ogarniał studia dla pierwszego.
Miałem podobne przeczucia jak Wy - że nie pokocham
@RedRightHand: Wiesz i super, odnalazłeś się w tym i cieszę się z tego, bo to serio piękny widok widzieć rodziców którzy chcą i lubią zajmować się swoim dzieckiem. Koleżanka ostatnio mnie cisnęła, że mnie na pewno też by się odmieniło jakbym zobaczyć dzidziusia i od razu by mi miłość ojcowska przyszła. Tylko dla mnie to jest gdybanie w ogromnie ważnej sprawie. Jeśli by tak było to super, i ja i dziecko
@KozakCzerwony: ja sie dziwie ze nikt nie chce dzieci bo za 20-30 lat swiat jaki znamy sie skonczy....

Jestesmy teraz w 6 mass extinction https://www.businessinsider.de/signs-of-6th-mass-extinction-2019-3?r=US&IR=T

Juz nie powstrzymamy ogrzewania planety, wyniszczenia oceanow, migracji ludzi. Swiat za 20-30 lat bedzie albo po wielkiej wojnie albo po wielu kleskach zywiolowych ktore zniszcza spoleczenstwo jakie znamy. Chcecie wychowywac swoje bombelki w takim swiecie? ja nie.
@Bazarnia: no dla mnie super :) a im wcześniej urodza się Twoje dzieci tym więcej czasu spędzicie razem. Jakbym czekał jeszcze 10 lat to mogłoby się okazać, że nie doczekam nawet jej studiów.
Nie liczę na to, że będę żył ponad przeciętnie długo. Mój tata ma 50 lat i jest moim najlepszym przyjacielem. Chciałbym, żeby był z nami jak najdłużej i chciałbym być taki sam dla mojej córki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 67
@KozakCzerwony: lvl 29, nie chcę dzieci, i nie widzę powodów, dla których miałabym komukolwiek się z tego tłumaczyć - to mój wybór. Jeśli mój partner postanowi, że jednak chce mieć dzieci, to będzie musiał sobie znaleźć inną różową. Proste. Nie będę wywracać sobie życia do góry nogami ze względu na społeczne presje.

Wystarczy, że nie mogę poddać się sterylizacji w tym poebanym kraju i zostają same mniej wygodne opcje.