Wpis z mikrobloga

Przy siadach, gdy już zejdę na dół i zaczynam fazę koncentryczną, najpierw podnosi mi się lekko dupa do góry, sztanga zostaje na tym samym poziomie w tym momencie, dopiero po lekkim uniesieniu biodra całość idzie do góry. Jaka może być przyczyna, jak to naprawić?
#mikrokoksy #silownia #mirkokoksy
  • 76
@IntruderXXL:

Dobra, jak zwykle, muszę ubrudzić sobie ręce bo każdy jest ekspertem, i myśli że COKOLWIEK WIE...


No oczywiscie, ze kazdy kto wlacza do dyskusji tak mysli. Na tym sie buduje jakas tam pewnosc siebie, poszerzanie wiedzy to podstawa w poprawianiu wynikow. A ze do pewnych rzeczy sie dochodzi z czasem? Ze zdanie na jakis temat sie zmienia? To normalne. Tylko debile tego nie robia. Kazdy kto nie siada 350 kg,
Trzymam kciuki ale nie wiem jak to udowodnisz ludziom :D naturalność


@biamiVajs: Cóż jedno czy drugie badanie nie wystarczy, ale mam plan porobić przeróżne badania przed w trakcie, po, przygotowywaniu na jakieś zawody, jedne, potem drugie... Potem udowdonić to wchodząc na koks, #!$%@?ąc jeszcze więcej ciężarów... NIestety jak widzisz nie jest to "natychmiastowe" rozwiązanie, a raczej long long term hehe.
Kazdy kto nie siada 350 kg, ma siedziec cicho, bo nie siada 350 kg?


@DywanTv: Powtórzę to co pisałem wiele wiele razy... SŁABI NIE MAJĄ PRAWA DO WŁASNEGO ZDANIA! Ich zdanie zupełnie się nie liczy.

chetnie zmienie swoje zdanie, jesli argumenty mnie przekonaja, nie wrzucales nic


Jasne nie wrzucam nic... mnóstwo rzeczy wiele razy tłumaczyłem.

A jesli dla Ciebie podlinkowanie artykulu, badan, filmiku czy wytlumaczenie swojego stanowiska jest zbyt wymagajace,


Nie
a mnie zastanawia jak ja ten siad progresuję nie robiac od roku nic na czterogłowe totalnie absolutnie nic


@Kasahara: a nie pisałeś przypadkiem że we froncie kiedyś brałes więcej niz w backsquat? xD i ze ogólnie miałeś/masz bardzo silne czwórki
@Kasahara no więc miałeś już dosyć rozbudowane czwórki, nawet za bardzo :P sam tez niedawno wrzucałeś ssb squat, ktore wymaga wiekszego zgiecia w kolanie i przeklada sie na wieksza prace 4
@IntruderXXL: @DywanTv: ogólnie ten temat już był tyle razy dymany na tym tagu XD w typowym westsidowym siadzie gdzie nie ma opcji siąść depth na zaliczenie w poważnej federacji, to czwórki może i nie są wielkim faktorem, ale dla ludzi siadających bez taśm na solidną głębokość czwórki są istotne

a poniżej dwóch MĄDRZEJSZYCH panów (nie PRZEDSZKOLAKÓW, nie AMATORÓW) wypowiadających się na ten temat którzy ZA DARMO dzielą się swoją ROZLEGŁĄ
ogólnie ten temat już był tyle razy dymany na tym tagu XD w typowym westsidowym siadzie gdzie nie ma opcji siąść depth na zaliczenie w poważnej federacji,


@axaha: Czekaj, czekaj, czyli 525kg Vlad-a Alhazova według Ciebie jest nic nie warte?
@axaha: No ogolnie z tego co rozumiem z filmiku, to panowie nie powiedzieli nic, coby sie nie zgadzalo z tym, co ja mowie. XXL nie widzial (tak mysle) siadu OP'a, ja widzialem. Na PW powiedzialem opowi, zeby siadal szerzej, z mniejszym udzialem czworek, bardziej przeniosl prace na tylna tasme, mniej wypuszczal kolano, oprocz tego poprawilem z nim prace brzucha i miednicy i zmienilem siad na low bar, zaznaczajac, ze zaden ze
@axaha: Wydaje mi sie tez, ze ja mowilem ciagle o problemie op'a, a niektorzy o czym innym, co im sie pojawia w glowie po hasle "dupa unosi sie pierwsza". Nie do konca gadalismy o tym samym. Ale tak czy siak chyba juz wszystko zostalo powiedziane :)
ale Sumnerowi palili o wiele niższe siady


@axaha: Nie jesteś w stanie tego określić, nie siedząc z boku i nie widząc siadu. Bo tak patrząc po filmikach, jeden może siadać odpowiednio głęboko a będzie się wydawało że głębokości nie zaliczył, inny będzie się wydawało że siada bardzo głęboko a do głębokości na zaliczenie jeszcze mu będzie brakowało. Btw: To siad w sprzęcie.

I swoją drogą kogo obchodzi IPF i ich zasady?
Fajna dyskusja się wywiązała :)

@IntruderXXL: W sumie z poglądem, że w siadzie raw czwórki mało znaczą kłóci się fakt, że topowi zawodnicy, przynajmniej niższych kategorii wagowych (74-93) USAPL/IPF katują belt squaty w dużej objętości(i raczej nikt tam sztucznie nie ogranicza ruchu kolana do przodu) , niezależnie od tego czy siadają wąsko, czy też szeroko.
Ot takie spostrzeżenie ( ͡º ͜ʖ͡º)
chyba większość raw lifterów :D


@spaghetti_galopuje-2: Chodzi Ci o raw bez taśm na kolana? Kogo to w ogóle obchodzi? To jest nowoczesny wymysł. Właściwie wszyscy najlepsi zawodnicy, jak ich interesuje dźwiganie bez sprzętu to dźwigają w federacjach gdzie bandaże na kolana są normą, a nie zabawa w za ciasne sleeves.
Chodzi Ci o raw bez taśm na kolana? Kogo to w ogóle obchodzi? To jest nowoczesny wymysł.


@IntruderXXL: Myślę że to kwestia tylko i wyłącznie gustu, mi np. bardziej imponuje "dźwiganie" w sleevesach+ na zasadach ipfu niż zabawy w knee wrapsach i reszcie tego sprzętu
Tak samo jak niektórym bardziej imponuje siła relatywna do wagi zawodnika niż siła absolutna
bardziej imponuje "dźwiganie" w sleevesach+ na zasadach ipfu


@spaghetti_galopuje-2: A mnie odrzuca, robienie zawodnikom pod górę, durne zupełnie niepotrzebne zasady, zasady stwarzające zagrożenie dla zawodników, brak odpowiednich sztang... Więc nic dziwnego że zdecydowana większość najlepszych unika takiego cyrku.