Wpis z mikrobloga

Przy siadach, gdy już zejdę na dół i zaczynam fazę koncentryczną, najpierw podnosi mi się lekko dupa do góry, sztanga zostaje na tym samym poziomie w tym momencie, dopiero po lekkim uniesieniu biodra całość idzie do góry. Jaka może być przyczyna, jak to naprawić?
#mikrokoksy #silownia #mirkokoksy
  • 76
Dysproporcja meidzy sila tylnej tasmy (prostowniki, posladki, dwojki) i przodu (czworki) na rzecz tylnej tasmy.


@DywanTv: I na pewno jesteś w błędzie. Kiedyś się już rozpisałem na ten temat.

@kRpt: Najprawdopodobniej masz zły wzorzec w siadzie, nie trzymasz napięcia oraz nie inicjujesz fazy koncentrycznej plecami, a tak powinno być, to znaczy ruch koncentryczny zaczynasz od wbicia pleców(kapturów) w sztangę z całej siły. A ty zapewne zaczynasz pchaniem nogami, zapominając całkowicie
@IntruderXXL:

Jeżeli jakieś mięśnie są słabe to dół pleców


Organizm wydluza dzwignie (tulow) (pochylajac sie) jeszcze bardziej obciazajac dol plecow, bo plecy sa slabe?

Ze slabymi plecami organizm bedize chcial tulow spionizowac, bardziej wypchnac kolana do przodu zeby zwiekszyc zgiecie w stawie kolanowym, a zmniejszyc w biodrowym, zeby bardziej obciazyc prostowniki kolana (czworki), a mniej prostowniki biodra (tyl).

Jesli sie ma slabe czworki/mocny tyl, to organizm nie potrafi wstac normalnie, wiec
Ale moze sie myle, chetnie poczytam innych.


@DywanTv: Mylisz się. A posiadanie zbyt słabych czwórek jest właściwie niemożliwe, albo inaczej 99% które myśli że ma słabe czwórki myli się.

Jestes w stanie podrzucic link?


Szukaj teraz tego na wykopie... niemożliwe do zrobienia heh.
@IntruderXXL:

Mylisz się.


No dobra, mozliwe. Ale nie napisales czemu, a wydaje mi sie, ze moj wywod jest bardzo logiczny w polaczeniu z wiedza na temat tego co jakie miesnie robia.

Wezmy np. Krzysia Wierzbickiego. Ma POTEZNA ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylna tasme. I siada w dokladnie taki sposob, jak opisalem.

Tez ma zly wzorzec siadu?
Wezmy np. Krzysia Wierzbickiego. Ma POTEZNA ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylna tasme. I siada w dokladnie taki sposob, jak opisalem.

Tez ma zly wzorzec siadu?

Albo Woolama, ktory tez bardzo duzo ciagnie, a saida tak se. Tak jak napisalem. Co organizm robi najpierw?


@DywanTv: To idź napisz im żeby wzmocnili czwórki to zaczną wymiatać w siadach... ech...
@IntruderXXL: Dlaczego malo siadaja i dlaczego siadaja w ten sposob? Bo maja silne plecy + krotkie plecy (krotki tulow) = potezna sila. I maja dlugie nogi = dlugie dzwignie w nich = stosunkowo slabe czworki (w stosunku do dlugosci nog). Wiec odciazaja slabe partie i przekazuja prace na silne. No powtarzam, ze ja to tylko tak rozumiem, ale moze sie myle, chetnie poczytam dlaczego mialoby tak nie byc.

Wciaz sie tylko
@DywanTv: jeśli chodzi o problem opa, bo nie będę się wypowiadał w sprawie mistrzów świata.

Chłopak pewnie nie jest szczególnie zaawansowany, pewnie siad poniżej 200kg - początkujący. Praktycznie zawsze problem przy wstaniu taki jak opisuje to słaby core i słaba technika + strach przed wysokim %1RM (dodatkowo inaczej rozkłada się ciężar przy większych obciążeniach) bo na niższych ciężarach możesz wstawać pionowo, elegancko, wchodzą większe, technika pada, nie potrafi trzymać spięcia, łamie
A zaczna wymiatac jak wzmocnia dol plecow albo brzuch?

Dlaczego malo siadaja i dlaczego siadaja w ten sposob?


@DywanTv: Nie lubię takiej gadki. Takich zawodników nie można brać jako przykładów.

1. To są absolutne freaki, większe niż zdecydowana reszta nawet lepszych zawodników. Mają bardzo słabe siady/wyciskania a poprzez swoją budowę, genetykę mają ogromnie sprzyjające dźwignie do ciągu.
2. To są zawodnicy topowi już ukształtowani

I tacy zawodnicy to zupełnie co innego
piłkę, biegi, skoki, cokolwiek


@biamiVajs: A skacząc, biegając i grając w piłkę nie używasz pośladków i dwugłowego? xd Tak samo można napisać, że wszędzie tych dwójek i pośladków używasz, no bo przecież każdy z nas chodzi.
@IntruderXXL:

Co do Wierzbickiego i Woolama no to ok, ale nie znam za duzo kont na insta amatorow, zeby jakos to poprzec. Moge mowic na swoim przykladzie - gdzie mam slaba tylna tasme + dlugi tulow. I nigdy czy to na poczatku (kiedy techniki nie bylo w ogole i siadalem 70 kg) czy teraz kiedy cos tam sie ucze i siadam troszke wiecej - nigdy nie zdazylo mi sie, zeby mi
@biamiVajs:

wchodzą większe {ciezary}, technika pada, nie potrafi trzymać spięcia, łamie się do przodu, kolana się cofają, wstaje pokracznie na dwa razy czyli dzień dobry i prostowanie.


Opisales wlasnie to, o czym ciagle pisze - o przenoszeniu pracy na mocniejsza, tylna tasme.

Większość albo praktycznie wszyscy mają problem z tylną taśmą przez to jak żyjemy + większość z nas grała w przeszłości w jakąś piłkę, biegi, skoki, cokolwiek. Wszędzie tych czwórek
@Tylkofotkinagiejciotki: świetny artykuł, dzięki.
Tez ciekawe spostrzeżenie:

The biggest tell-tale sign that your core is limiting you is a big discrepancy between your squat and deadlift. If your deadlift is more than 15-20% higher than you squat, it’s likely a core issue.
@urak666: o pośladkach napisałem w następnym zdaniu. Dwugłowy w przysiadzie?

@DywanTv: Przenosi na tylną taśmę bo brzuch pada i technika pada i PRZECHYLA go do przodu (pisane Intruder style ( ͡° ͜ʖ ͡°)), na dole siadu przecież nie przechyli go do tyłu jak sztangę ma na barkach xd Tyle ile osób spotkałem które na tą siłownię się wybrały to nikt nie miał słabych czwórek. Jeśli ty
@biamiVajs: Ja tez te filmiki ogladalem. I jego nie przechyla do przodu, tylko dupa mu leci do gory, to dwie rozne sprawy, ale mniejsza z tym, masz racje, ze szkoda troche klawiatury xd
o pośladkach napisałem w następnym zdaniu. Dwugłowy w przysiadzie?


@biamiVajs: czyli cały czas gramy w piłkę, biegam, skaczemy używając czwórki, posladka i dwójki, żeby potem znacząco osłabić te 2 ostatnie bo siadamy przed kompem na kilka godzin? XD

Dwuglowy nie pełni według ciebie żadnej roli w przysiadzie? To jaki mięsień będzie stabilizowal kolano i kontrolował miednice?
@biamiVajs: Nie wiem jakie masz filmiki. Ja mam filmiki po kilku zmianach, o ktore go poprosilem, gdzie lepiej spial core, nie wywijal miednica i zmienil siad na low bar i siadal boso..
@urak666: Nigdy nie będzie ograniczał. Jak chcesz się dalej czepiać to idź psiego ogona poszukaj. Napisałem jak ja widzę dysproporcję silniejszych czwórek u osób niewytrenowanych i gdzie są prawdopodobne przyczyny. Nie będę ci dalej na to odpisywał.

@DywanTv: Zmniejszył też ciężar z tego co widzę ¯\_(ツ)_/¯

Dobra chłopaki idźcie trenować. Ja nic nie wiem i głupi jestem. Głupoty piszę i tyle. Trzymajcie się.
a mnie zastanawia jak ja ten siad progresuję nie robiac od roku nic na czterogłowe totalnie absolutnie nic (chyba zrobiłem 3 tygodnie leg pressa 3x12 :F, bo chciałem w końcu zobaczyć jak działa suwnica), ani to frontów, ani bułgarów - cudów niewidów, ciekawe ja w tym roku to się sprawdzi na plusie; pytanie czy to moja technika? Bo ja nawet nóg nie czuje na siadzie w ogóle nic a nic i czuje
@urak666: Nigdzie nie napisałem, że to prawda objawiona, tylko jak ja to widzę. Z chęcią przeczytam jaka może być przyczyna według ciebie. (odpisałem bo przyznałeś mi rację chociaż w jednej części, więc nie jesteś moim hejterem ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
@Tylkofotkinagiejciotki: @DywanTv: Dobra, jak zwykle, muszę ubrudzić sobie ręce bo każdy jest ekspertem, i myśli że COKOLWIEK WIE...

"as athletes fatigue while squatting (near the end of a high rep training session or when attempting a near maximum weight), they often lose their ability to stay balanced and maintain perfect coordination, allowing their chest to fall forward.14,16,17 Excessive forward trunk lean leads to the hips rising faster than the chest
Pobierz
źródło: comment_V1UIBVSJSaGxvMOxbzWY3Fbb2sjkUsOH.jpg
ale po co coś wiedzieć, Seba Kot wstawia film z przysiadów kolarskich ty robisz przysiady kolarskie. Zrozum człowieku.


@biamiVajs: A potem PŁACZ I LAMENT... Nie mam genetyki, osiągnąłem już limit, już więcej się nie da. Technika na 110%, wszystko robię na 120%, ale nie chce iść... no taka genetyka...

Żenujące

I oczywiście ja mam wszystko tłumaczyć, najlepiej to żebym 4 kartki A4 wypisywał... BO wiesz jak ja moge cokolwiek wiedzieć? przecież
Nie, to czokokulki. O ch*j Ci chodzi bo nie bardzo rozumiem czy nie załapałeś ironii czy już zmęczenie po całym dniu swoje robi


@Poemat: Akurat o nic lol... po prostu się odpaliłem przez przez jednego i drugiego mędrka.
@IntruderXXL: Nie oszukujmy się, w twoim przypadku to ogromna masa ciała, sterydy i genetyka. Każdy by to zrobił gdyby mu się chciało.

@kRpt: uważaj na NAPIĘCIE wiszące w powietrzu podczas rolowania myszką. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dobrą decyzją było zapytanie kilku osób, bo gdyby nie to, to dalej robiłbym #!$%@?... chociaż dalej pewnie będę robił źle, ale na pewno lepiej niż teraz i przynajmniej wiem już mniej więcej co i jak poprawiać.
Nie oszukujmy się, w twoim przypadku to ogromna masa ciała, sterydy i genetyka. Każdy by to zrobił gdyby mu się chciało.


@biamiVajs: Ja Ci powiem więcej jako natural mam zamiar przekroczyć barierę 400kg w siadzie :) To będzie coś.