Wpis z mikrobloga

@Gollumus_Maximmus: otoz to ! ja sam uwazam ze nie zarabiam duzo - mam kolege budowlanca (i po co ja studiowalem !!) co trzaska 30k w miesiac bez zadnego ale.. no ale ma chyba z 8 robot na raz (i zatrudnia ludzi)

Linka z moimi payslipami wysylam na PW
  • Odpowiedz
@MirekWyznajeAnonimowo: Skoro tak uważasz, masz prawo. Wśród moich znajomych jak i ogólnie na zachodzie nie ma tematu tabu rozmów o zarobkach.
Chwale się tym ze zarabiając 3 lata wstecz £250 tygodniowo a robiąc to co lubię kasa sama z czasem przychodzi. A co do penisa. Myśle ze twoja dziewczyna byłaby uszczęśliwiona, chyba ze ty gustujesz to tez bym cię uszczęśliwił.
  • Odpowiedz
  • 29
@Gollumus_Maximmus szanuje za podejście do rozmów o zarobkach bez tabu. Tego według mnie brakuje w Polsce, dodatkowo pracodawcy dodają zapis do umowy zabraniający dzielenia się informacją o zarobkach co jest niezgodne z prawem...

Ps. Jako barman masz jeszcze dodatkowo napiwki?
  • Odpowiedz
@Corq: W tej firmie w której pracuje napiwki są wspólne, tzn do „pudełka” a później dzielone na cała restauracje. Nie wiem czy się orientujesz się czym jest service charge. Cały idzie na wypłaty jako bonus(u nas). Są miejsca gdzie wynosi 20% u nas jest 15%.
4 lata temu w Polsce zarabiałem 1500 zł miesięcznie i tez się tego nie wstydziłem. Odchodziłem z pracy bo przez zbyt duży optymizm ludzie mnie
  • Odpowiedz