Wpis z mikrobloga

Gdyby ktoś zastawiał się jak wygląda obecnie rynek pierwotny mieszkań w Krakowie to dam przykład.

Deweloper Atal - inwestycja Aleja Pokoju 83 przy rondzie 308 Dywizjonu przy linii tramwajowej.

W piątek 23 sierpnia ruszyła sprzedaż nowego etapu. Pozwolenie na budowę uprawomocniło się na początku sierpnia tego roku, więc nawet nie ma jeszcze przysłowiowej dziury w ziemi. Cena mieszkań do 60 m2 to 8000 zł/m2. Do tego obowiązek zakupu miejsca postojowego - 12 tys. naziemne, 32 tys. podziemne. Dodatkowo deweloper wlicza do powierzchni użytkowej mieszkań powierzchnię pod ściankami działowymi, bo są one zaznaczone jako możliwe do usunięcia.

Planowany termin oddania tego etapu inwestycji to IV kwartał 2021 r. a tak wygląda tabela z ofertami mieszkań do 50 m2 obecnie...

https://alejapokoju.pl/

#krakow ##!$%@? #kupnomieszkania #nieruchomosci #mieszkanie
Pobierz maximuss - Gdyby ktoś zastawiał się jak wygląda obecnie rynek pierwotny mieszkań w Kr...
źródło: comment_a8k25An7rUiTktMC3cHYp3y2NpUKkVaf.jpg
  • 43
@Scaab: za każdym #!$%@? razem XD nie ma żadnej bańki i nic nie #!$%@?, być może jesteśmy na górce, ale jeśli czeka nas korekta to symboliczna

przypominam też, że od 15 lat ludzie czekają na "#!$%@? bańki" i "żniwa" (XDD)

przypominam też, że wciąż mamy najtańsze kredyty od lat - możemy się tylko domyślać jak zareagują ceny wynajmów (no i łańcuchowo mieszkań deweloperskich), gdy nagle właścicielowi z raty 1000zł/mc zrobi się
@powaznyczlowiek: już nawet to 8k przy obecnych cenach jest do zaakceptowania, bo ta lokalizacja jest bardzo dobra, ale dochodzi dodatkowy koszt miejsca postojowego i długi czas oczekiwania. Ja na przykład nie mam auta, przemieszczam się komunikacją i takie miejsce nie jest mi potrzebne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maximuss: @kone: Kurde blade ja to jestem w kropce. Nie wiem czy teraz wykładać kupę hajsu na klitke czy jednak poczekać i sobie zbierac jeszcze ze 2 lata. Jedni mówią że jebnie drudzy że nie (°°
@dbcoop: Ja tak zbieram cały czas i jest coraz drożej więc nie wiem czy to jest dobra opcja. Nigdy nie chciałem kupować mieszkania na duży kredyt i tak sobie zbieram, zbieram i stać mnie na coraz mniejszy metraż :D. A obserwuje ceny nieruchomości jak za niecałe 8k można było kupić mieszkania na Nadwiślanskiej 11 ;) (też inwestycja Atalu)...także to zbieranie to chyba nie jest najlepsza opcja...
@maximuss: btw jakbys chciał mieszkanie na wynajem to nie wiem czy to najlepsza opcja w tym miejscu. Bo budynek Który jest na przeciwko IIIA (od ulicy) to najprawdopodobniej aparthotel i myślę że zostanie zbudowany jako ostatni ;). Ludzie pokupują mieszkania w tej inwestycji pod wynajem a później Atal uruchomi sprzedaż małych mieszkań na wynajem którymi będzie zarządzał ;).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kone: Niby tak ale nikt nie wie na pewno. Z drugiej strony pewnie bardziej sklanialbym się ku rynkowi wtórnemu i tak co jakiś czas mnie nachodzi ochota na przeglądanie otodom i jak widze ceny i to co ludzie za nie oferują to się szybko odechciewa :) Przynajmniej od 3 lat place tyle samo za wynajem.... chociaż tyle.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@powaznyczlowiek: Tak, tak. Bańki mają to do siebie że nie wiadomo kiedy jebną.
Ulica jest przekonana że mieszkania mogą tylko drożeć, czyli jesteśmy bliżej niż dalej. Jak kto może się już obkupi, przyjdzie jakiś kryzysik, banki wstrzymają finansowanie, to jak myślisz co się stanie? Uważasz że id przyjdzie? To teraz sobie policz realby zwrot z takiej i westycji i zastanów się czy te 15 lat o których wspomniałeś zamieni się w