Wpis z mikrobloga

Gdyby ktoś zastawiał się jak wygląda obecnie rynek pierwotny mieszkań w Krakowie to dam przykład.

Deweloper Atal - inwestycja Aleja Pokoju 83 przy rondzie 308 Dywizjonu przy linii tramwajowej.

W piątek 23 sierpnia ruszyła sprzedaż nowego etapu. Pozwolenie na budowę uprawomocniło się na początku sierpnia tego roku, więc nawet nie ma jeszcze przysłowiowej dziury w ziemi. Cena mieszkań do 60 m2 to 8000 zł/m2. Do tego obowiązek zakupu miejsca postojowego - 12 tys. naziemne, 32 tys. podziemne. Dodatkowo deweloper wlicza do powierzchni użytkowej mieszkań powierzchnię pod ściankami działowymi, bo są one zaznaczone jako możliwe do usunięcia.

Planowany termin oddania tego etapu inwestycji to IV kwartał 2021 r. a tak wygląda tabela z ofertami mieszkań do 50 m2 obecnie...

https://alejapokoju.pl/

#krakow ##!$%@? #kupnomieszkania #nieruchomosci #mieszkanie
Pobierz maximuss - Gdyby ktoś zastawiał się jak wygląda obecnie rynek pierwotny mieszkań w Kr...
źródło: comment_a8k25An7rUiTktMC3cHYp3y2NpUKkVaf.jpg
  • 43
@kone moj znajomy kupil mieszkanie na nadwislanskiej 11. To byl zloty strzal. Przez ostatnie lata w okolicy zrobila sie taka hipsteriada i bufońska dzielnia, ze lepiej nie mogl trafic. Mieszkanie prawie podwoilo wartosc patrzac na aktualne ceny sprzedazy w tym miejscu.
@maximuss:

Deweloper Atal - inwestycja Aleja Pokoju 83 przy rondzie 308 Dywizjonu przy linii tramwajowej.

tam są chore ceny. Lokale użytkowe chodzą po 9800 zł/m2.

Startuje z wysokiego C, bo pewnie mu się dobrze sprzedały mieszkania w pierwszych etapach. Ssanie jest zajebiste. Czyżyny już tak #!$%@? z każdej strony, że czekać tylko aż zabudują pas startowy na całej długości - od Marii Dąbrowskiej aż do Bora Komorowskiego - strzelam że to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stooley32: o to nowość dla mnie. Bo do tej pory wiedziałem, że należy tylko wskazać w jaki sposób ustalana była powierzchnia, ale można było robić to np. tą starą norma z 1970.

Rozporzadzenie które podałeś dotyczy tylko projektu, czy tak?
@DulGukat: nie jest tajemnicą, ze rynek spodziewa się w najlepszym przypadku recesji, o czym może świadczyć to, ze wszystkie wielkie fundusze grają na kryzys w przeciągu najbliższych lat. Niemniej jednak nie do końca jesteśmy w stanie przewidzieć jak zachowają się ceny nieruchomości, gdyż przez wielu postrzegane są jako pewna lokata kapitału w obliczu kryzysu. Za spadkiem ceny może świadczyć fakt, ze raczej niemożliwe będzie za kilka lat otrzymanie tak taniego finansowania.
cóż, bańka w pełni, tylko czekać aż to #!$%@?


@Scaab: jedyna możliwość to mega recesja w której masa ludzi straci pracę i będzie zmuszona sprzedawać. W pozostałych przypadkach - tylko korekta.
Wynika to z tego, że wzrost cen mieszkań w Polsce jest strukturalny, a nie spekulacyjny. Strukturalny = bo ludzie coraz więcej zarabiają i zarabiają dużo, więc kupują nieruchomości.

Sprawa druga - jeśli ktoś kupuje mieszkanie po to by mieszkać, to
@mor3nko: ta wiem. Dlatego teraz żałuje ze nie zdecydowałem się na kredyt wtedy. Tzn pisze to z perspektywy czasu bo układa mi się dobrze ale wtedy to tak różowo nie wyglądało;). Co do cen to wiem jak to wyglada. Znajoma tam ma mieszkanie i wynajęte jest na dwa lata z góry. Ogłoszenie nie wisiało nawet tygodnia. No i wzrost cen w tej nieruchomości to ponad 100%. Fakt, złoty strzał.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maximuss: Te mieszkania są sprzedawane na kredyt. Ludzie nie muszą tracić pracy. Wystarczy że banki wpadną w kłopoty i przestaną tak chętnie finansować. Tymczasem deweloperzy budują, dużo małych inwestorów wykupuje mieszkania do remontu z myślą o szybkiej odsprzedaży itd. Jak przeciętny Kowalski nie dostanie kredytu to co z tymi mieszkaniami zrobią?
ło panie, 6500 - ciężko sobie to teraz wyobrazić ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@maximuss: kupuje właśnie na turniejowej po 6800 za m2, więc nadal można w tej cenie znaleźć sensowne mieszkanie. Niby dalej do centrum, ale 2 minuty do tramwaju, którym w 20 minut do centrum dojadę. W perspektywie trasy łagiewnickie, pychowickie itd., zielona okolica.
@dbcoop: Zastanawiałem się 5 minut po przeczytaniu info na stronie, że ruszyła rezerwacja. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mieszkam niedaleko, więc okolica jest mi doskonale znana i chciałem tu zamieszkać. Jest grupa na fb, przyszłych i potencjalnych właścicieli. Jeden gość napisał, że specjalnie w niedzielę przed mszami podjechał w okolice i nie bili. Nawet jeśli, to idzie się do tego przyzwyczaić, mieszkałem rok koło pętli tramwajowej, po miesiącu