Wpis z mikrobloga

co się o kumpla #!$%@? w software house to bania mała. Manager hindus ogarnał jakiegoś klienta za granicy i obiecał, że dowiezie im 10 developerów z jakiejś mega niszowej technologii.

Znaleźli 10 juniorów, zrobili im szkolenie 3 miesięczne, podpisali z nimi lojalki ze przez 2 lata nie mogą odejść z firmy inaczej zwracają grubą kasę za szkolenie, a firma też nie może ich zwolnić po szkoleniu bez wypłaty jakiegoś odszkodowania.

Po 3 miesiącach manager wrócił do klienta ze ma dla nich już 10 "seniorów" z tego, niestety żaden nie przeszedł wewnetrznej rekurtacji u klienta i podziękowali wszystkim XDD.

teraz to 10 osób codziennie przychodzi do firmy i gra w piłkarzyki, rzutki i tak przez 8h bo obowiązuje ich umowa, i tak już od miesiąca siedzą w kuchni bo nie ma dla nich stanowisk xD

#pracbaza #programista15k #programowanie
  • 46
@mcsQ:

Manager hindus


Ale, że co lojalka działa w dwie strony?
Firma nie może im rozwiązać tych umów? Dać normalnie wypowiedzenia?
Czy nie chce i liczą, że coś im znajdą?

Ogólnie nawet śmiechłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Hauleth mogą ale muszą jakis hajs im dać wtedy niemały, a tego nie chcą i liczą że wkrótce znajdą im inny projekt ale na razie coś im nie wychodzi
@mcsQ: zawsze mnie dziwi to marnowanie czasu w pracy "bo jestem na benchu". to jest tak głupie że szok. trochę tak jakby ta cała praca była za karę. gdzie tu ta pasja, którą każdy mi mydli oczu jak go rekrutuję? :D

serio, ja z chęcią korzystałem z tego czasu na jakieś eksperymenty z różnymi technologiami, jakiś kurs na pluralight czy innym egghead, jakiś projekt... cokolwiek. ale bezczynność męczy imo o wiele