Wpis z mikrobloga

Mam kilku znajomych którzy szukają pracy za minimalną na papierze żeby nie stracić dodatków. Jeden robi w kurierce a drugi ciężarówka jeździ. Jeden zarabia 3 drugi 5 plus drugie tyle zasiłków :) można żyć w naszym kraju?
jest. rozwiązaniem są prywatne działalności charytatywne. właściciel takiej działalności, który dysponuje swoimi pieniędzmi zawsze będzie w stanie lepiej ocenić komu je chce dać niż urzędnik dostający prawie minimalną. jeśli mi powinęłaby się noga, a z jakiegoś powodu nie starczyłoby mi kasy z zaskórników, to prywatna działalność charytatywna byłaby w stanie stwierdzić, czy i że naprawdę potrzebuję pomocy i jakąś mi zaoferować.


@prewenaza: Skąd właściciel takiej działalności weźmie 40 mld złotych rocznie
@Ten_typ_sie_patrzy: U mnie w kamienicy są rodziny, gdzie ojca nie ma, a matki nigdy w życiu nie przepracowały dłużej niż miesiąca czasu i żyją bezproblemowo. Czynszu nie płacą, bo płaci za nich miasto, za wodę płacą grosze, bo nie ma wodomierza, więc jakieś grosiki za ryczałt mają na rachunku, za ogrzewanie płaci MOPS, bo odkąd nie ma pieców kaflowych, to skończyły się przydziały na zakup opału, żarcie dostaną albo z MOPS-u,
alimenty nie są z mopsu a z funduszu alimentacyjnego i max może dostaniesz 400 zł. Sciemniasz jak nic.


@RustyJames: fundusz alimentacyjny dziala w ramach MOPRu, czyli wlasnie tam, gdzie wyplacaja 500+, a max to 500 zł, a nie 400 i to na jedno dziecko, czyli w praktyce "samotna" mamusia ma 1000+ na jedno dziecko, a jak nie pracuje to 1130, bo jeszcze rodzinne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rekordzistka która spotkałem dostawała ok 4 tysięcy na jednego bombelka.


@pakosik:

nie ma takiej opcji, chyba ze to bylo wyrownanie za kilka miesiecy

500+
fundusz alimentacyjny nie wiecej niz przyznane alimenty lub 500 pln (w zaleznosci, co jest NIZSZE)
kosiniakowe 1000 pln (ale tylko w pierwszym roku po urodzeniu dziecka)
doplata do rachunkow za mieszkanie, ale to juz sa grosze, 200-300 pln/m-c

Nie, nie ma opcji brania 4k na jednego "bombelka".
jak 6k? 12 bombelków?


@Stan_Przedzawalowy: 500 plus to tylko wierzchołek góry lodowej, w zasadzie to mała część całego socjalu.
Są jeszcze zasiłki, zasiłki celowe, dodatki dla rodzin wielodzietnych, dodatek dla samotnych matek, fundusz alimentacyjny, mieszkania socjalne itp...
Poza 500 plus jest jeszcze w #!$%@? innych zasiłków i dodatków, i obrotna "samotna matka" z kilkoma bąbelkami wychodzi całkiem dobrze, często dużo lepiej, niż osoba pracująca.
ja tych pojedynczych skrajnych przypadków znam kilka.może mi sie jakaś kumulacja trafiła z całego województwa.


@WiesniakzPowolania:
U mnie w rodzinnej wsi, niedaleko niemieckiej granicy, to praktycznie większość to "skrajne przypadki"
Tatuś w Niemczech, albo gdzieś na czarno, a mamusia leci z całym pakietem socjalnym na 3 bąbelki.

Wystarczy wyjechać na pierwszą lepszą wieś i zobaczyć jakie cyrki tam się #!$%@?ą, to głowa mała.
@Ten_typ_sie_patrzy: Nie wrzucajcie całego socjalu do jednego wora. Niektóre elementy pomocy ludziom są rażąco niedofinansowane.

Za to przede wszystkim zlikwidowane powinny być alimenty wypłacane żonie lub byłej żonie, to jest skrajna głupota mająca swoje źródło w idiotycznie rozbuchanej empatii wobec kobiet.