Wpis z mikrobloga

@ediz4 bo wszystko jest zgodne z prawem są odpowiednie wnioski są odpowiednie postulaty.

Ludzie z mopsu nie tworzą sami sobie tych praw i nie losują ile komu dać. Na to są odpowiednie rozporządzenia stawki procedury i są ludzie którzy wiedzą jak to wykorzystywac...
  • Odpowiedz
@pakosik: ostatnio widziałem w pracy wniosek laski na 7 bombelków czyli z samego 500+ ma 3.5k, do tego na 300+ dostała na 4, a #!$%@? wie co jeszcze złapała bo samotna madka
  • Odpowiedz
ja kardiochirgów z imienia i nazwiska wymienię 3. Zbigniew Religa, Marian Zembala i Michał Zembala.

To miarodajna próbka?


@maciek-rudol: a kto powiedział ,że jest? Ja mówię że sie da i wiem to na 100%. Ale to trzeba dreptać do tego MOPS tak raz w tygodniu,dowiadywać sie ,składać wnioski, kombinować.Wiedzieć z jakiego zasiłku zrezygnować bo sie zrobi za wysoki dochód,a w zamian wystąpić o inny bo jest z niego wieksza kasa. To
  • Odpowiedz
No i pamiętaj, że niektórzy są gotowi się poniżyć przed każdym kolejnym urzędem dla dodatkowej stówy, byle tylko nie pójść do roboty.


@PerkoS: o dziwo poniżanie się przed wszystkimi urzędnikami jest dla nich mniej poniżające niż praca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pakosik: #!$%@?, nie ma takich socjali żeby na jedno dziecko dostawać 4k zł, można mieć 4k na cała rodzinę socjalu ale wydatki takiej rodziny przekraczają tą kwotę minimum dwu krotnie jak nie lepiej. Jakby naprawdę socjal tak wyglądał to by to Państwo upadło w rok. Z socjalu korzysta ponad 3 miliony polaków jakby ten socjal był tak wysoki jak mówisz to na sam socjal rocznie byśmy wydawali 150 miliardów, to jest
  • Odpowiedz
@Pirat_Brodacz na jednego bombelka do 1 roku życia można mieć miesięcznie :
500 +
1000 zl rodzicielskie
95 zl rodzinne
I 1000 zl becikowe jednorazowo.

Na uczące się dziecko miesięcznie:
500 +
124 zl rodzinne
i 300 zl dobry start jednorazowo.

I nie mówimy tutaj o pomocy rzeczowej tj. obiady w szkole, węgiel oraz o dzieciach niepełnosprawnych, które mają jeszcze inne świadczenia.
  • Odpowiedz
  • 1
@Ten_typ_sie_patrzy: Trochę piepszycie z tymi dopłatami, tak się składa że wychowywałem się w biednej rodzinie, mój ojciec #!$%@?ł i z dopłat pamiętam matka brała tylko rodzinne. Jakieś 200 zł xd


@Bounty Powinienem mieć jeszcze darmowe obiady w szkole, i darmowe kolonie. Plus paczki ubraniowe i żywnościowe na święta. Conajmniej. To miał kolega z podstawówki po rozwodzie rodziców.
Dodatki pieniężne do rachunków chyba wprowadzili później. Nie wiem też jak było kiedyś z
  • Odpowiedz
@Ten_typ_sie_patrzy tak juz jest od dawna xD kuzynka pracowala w mopsie z pol roku i zrezygnowala bo ja szlag trafiak ze wiekszosc tych pato rodzin dostawała wiecej z mopsu niż ona pensji...
A najlepsze ze to bylo jeszcze zanim 500 plus weszlo xD
  • Odpowiedz
  • 0
@Bounty słowo klucz - pracowała. I to się szanuje, bo spora część kręci jak może żeby nie musieć. Nie każdy tak umie.
Takie szukanie i załatwianie zasiłków i dopłat to prawie jak etat, tylko lepiej płatny i masz elastyczne godziny i miejsca pracy XD

A #!$%@? Grażynka, w tym roku nie jadę stać po wyprawkę, zostaje przed telewizorem, stać nas. Kręgosłup już nie ten, niech młodzi 6h postoją w kolejce.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Ten_typ_sie_patrzy: potwierdzam.
Znam sytuację gdzie madka p0lka miała 3 dzieci - każde z innym Sebkiem.
Alimenty, 500+, jakiś dodatek dla samotnie wychowującej dziecko i jakieś inne cuda, wychodziło 3.2k na rękę miesięcznie bez potrzeby chodzenia do pracbazy.

I wiem to nie z plotek, tylko z pism sądowych gdyż ogarnięta siostra jednego z Sebów została z mężem rodziną zastepczą dla gówniaka Seby(bezrobotnnego debila) Karynka mimo takich dochodów chodziła po galeriach i fryzjerach,
  • Odpowiedz