Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Pally: jak kiedykolwiek spotkam Cię na jakimś złocie Mirków (?) to masz ode mnie browarka za przypomnienie tego soundtracku. Miłego dnia!
  • Odpowiedz
@tak_ze_ten: Najlepsze jest to, że w trójce Przybyłowicz w co 4 utworze kopiuje ( w swoicharanżacjach ) motyw Skorupy z W1, a z tego co pamiętam nazwisko oryginalnego kompozytora nawet nie zostało wspomniane.. :)
  • Odpowiedz
@janek_kenaj: aha, słowiańszczyzna to nie kultura duchowa i materialna, tylko pijaństwo, krowy, świnie, smród i gówno :p wydaje mi się, że słowiańskość w takiej postaci, funkcjonująca we współczesnej popkulturze i świadomości młodych ludzi, jest raczej tworem współczesnym i czymś potwornie spłyconym. tak ja to widzę - że ludzie nie czytają książek (już nawet nie mówię o Moszyńskim), a każdy się zna i doskonale wie, czym jest słowiańskość
@Czarendzer: nawet w
  • Odpowiedz
@tak_ze_ten: Z tego co pamiętam nie było. Tak samo na koncercie muzyki z Dzikiego Gonu, na którym byłem. Grają radośnie utwór Kaer Morhen, czyli kopie głównego motywu z jedynki 1:1, zero słowa o oryginalnych autorach. A Przybyłowicz zbiera ochoczo brawa.
  • Odpowiedz
@janek_kenaj: ta, a trzy tomy "Kultury ludowej Słowian" Moszyńskiego to fikcja literacka/ zgadywanki xd no myślę, że etnografowie mogliby się jednak z tobą nie zgodzić :P
@Czarendzer: no to grubo :p edit: mnie to się chyba najbardziej w trójce jednak podobały oryginalne utwory. a kojarzysz może Skellige zespołu Duan? to jest niesamowite, jak ich muzyczna wizja archipelagu różni się od tego, co jest w grze
  • Odpowiedz
@Czarendzer: Duan to jest zespół wykonujący tradycyjną muzykę irlandzką, a ten utwór jest z płyty "Muzyka inspirowana grą", która była dołączona do soundtracka pierwszej części, szalenie klimatyczna to była rzecz (jak i zresztą pierwszy Wiedźmin ;)). o taki na przykład kawałek się tam jeszcze znalazł:
t.....n - @Czarendzer: Duan to jest zespół wykonujący tradycyjną muzykę irlandzką, a ...
  • Odpowiedz