Wpis z mikrobloga

Mówi się, że kobiety decydują się na aborcję płodu z zespołem downa, bo tak naprawdę ktoś je przestraszył i to że wychowywanie dziecka z downem jest tak trudne to w większości stereotypy a one nie znają żadnego dziecka z downem.
A ja znam, mam w rodzinie dziecko z downem i gdybym był kobieta i dowiedział się, że takie urodzę, to nawet przez sekundę bym się nie zastanawiał czy zrobić aborcję. Tylko bym zrobił. Może jestem jakimś zwyrolem, ale nie chciałbym takiego życia.

#oswiadczeniezdupy #oswiadczenie #przemyslenia #przemysleniazdupy #bombelek
GrammarNazi - Mówi się, że kobiety decydują się na aborcję płodu z zespołem downa, bo...

źródło: comment_jaLXyqxrZfaSiIkA9pbYhyv1z1l7Qg4W.jpg

Pobierz
  • 331
  • Odpowiedz
@pakoraban: A jest jedyną osobą, która może się nim zaopiekować? Bo mój ojciec zmarł jak miałem 20 lat, mama jak miałem 23, babcia jak miałem 22 i zostałem z siostrą sam. Też istnienie siostry było dla mnie czymś normalnym i raczej bezproblemowym do momentu jak nie stanąłem w obliczu tej kosmicznej sytuacji. Weź teraz prowadź normalne życie, idź do pracy załóż rodzinę i myśl o dziecku kiedy masz na karku
  • Odpowiedz
Wystarczy przeczytać ten wątek i dowiesz się, że niektórzy proponują Islandię


@Brzytwa_Ockhama: Nikt poważny nie proponuje zmuszania do aborcji. Zresztą nie znam żadnego cywilizowanego kraju w którym by się to działo.

Natomiast większość normalnych ludzi postuluje o danie rodzicom dostępu do informacji o stanie zdrowia płodu i do podjęcia własnego wyboru na ich podstawie.
  • Odpowiedz
@cacktooz: jest jedynym zywicielem rodziny od 15 roku zycia, ojciec zmarl i pozostawil potężne dlugi. Oczywiscie dlugi zostaly tez na tego niepelnosprawnego brata (Polska piekny kraj)
  • Odpowiedz
@Liwiia:

Hedoniści zapatrzeni w siebie, w przyjemność, wszystko musi dawać przyjemność, bo inaczej out.


A w co mamy być zapatrzeni według twojego mniemania? Mamy brać na klatę odpowiedzialność, mimo tego, że możemy tej odpowiedzialności uniknąć? Chyba po to rozwija się cywilizacja, żeby życie człowieka stawało się coraz łatwiejsze i żebyśmy mogli żyć na wyższej stopie niż nasi
  • Odpowiedz
Rozumiem, że moja opinia to obiektywny fakt dlatego go nie plusujesz czy po prostu pasuje Ci dowód anegdotyczny z jednej strony a z drugiej nie?


@Brzytwa_Ockhama: Powiem jeszcze raz. Wpis OPa to opinia a nie dowód. Plusuje bo się z nią zgadzam. Tak działa wykop.

No i? Co to ma implikować? To, że ktoś sobie nie radzi nie znaczy, że mamy go
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@PreczzGlowna:

Czym on się zajmuje zawodowo? Na angielskiej wiki nie ma informacji o tym, że wykonuje stale jakiś zawód. Zaznaczam, że nie odsłuchiwałem nagrania ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Jest doradcą w kongresie USA
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@szasznik:

Natomiast większość normalnych ludzi postuluje o danie rodzicom dostępu do informacji o stanie zdrowia płodu i do podjęcia własnego wyboru na ich podstawie.


To oczywiście. I dlatego większość normalnych ludzi decyduje się na urodzenie i zdrowych i chorych dzieci.
  • Odpowiedz
Nie ma co się #!$%@?, każdego z jakimkolwiek defektem (depresją w końcu to też choroba, leworecznych też #!$%@?ć) do pieca...historia już to nie raz przerabiała.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@steemm:

ja jako ateista zarabiam lepiej jak ty, naukowiec wiary, oznacza to że ateizm wygrywa?


Nie. Odnosiłem się do tego czy osoby z Downem nie zarabiają na siebie.
  • Odpowiedz
@Brzytwa_Ockhama: Nie odpowiedziałeś na pytanie, które zadałam ci wyżej.

To oczywiście. I dlatego większość normalnych ludzi decyduje się na urodzenie i zdrowych i chorych dzieci.

I dlatego większość normalnych ludzi


A jak ktoś się zdecyduje na usunięcie chorego płodu, to jest według twojego mniemania jaki?
  • Odpowiedz
A w co mamy być zapatrzeni według twojego mniemania? Mamy brać na klatę odpowiedzialność, mimo tego, że możemy tej odpowiedzialności uniknąć? Chyba po to rozwija się cywilizacja, żeby życie człowieka stawało się coraz łatwiejsze i żebyśmy mogli żyć na wyższej stopie niż nasi przodkowie?


@insomnia_: Życie staje się coraz łatwiejsze, ale ludzie wcale nie są szczęśliwsi, nie widzisz tego?
  • Odpowiedz
@pakoraban Niepełnosprawnym bratem zajmuje się on czy mama żyje? Chodzi mi o sytuację kiedy zostajesz samemu w obliczu za przeproszeniem wycierania tyłka dorosłej osobie, a nie chcesz zaprzepaścić swojej edukacji i życia w imię poświęcenia dla niepełnosprawnej umysłowo osoby.
  • Odpowiedz
@kinderjajo:
1. Spotykałam się z takim argumentem w wielu dyskusjach. Gdzie nigdzie nie zmuszam religijnej osoby, by zrobiła cokolwiek.
2. Chory ma szansę na wyleczenie i dalsze życie. Takie dziecko, a potem dorosły będzie miał 'pod górkę' cały czas.
Może grzebanie w genach na tyle się rozwinie i upowszechni, że takie przypadki staną się rzadsze.

Jeśli ktoś chce w imię swoich przekonań tak czy inaczej żyć - jego wybór.
Wolę
  • Odpowiedz