Wpis z mikrobloga

Mówi się, że kobiety decydują się na aborcję płodu z zespołem downa, bo tak naprawdę ktoś je przestraszył i to że wychowywanie dziecka z downem jest tak trudne to w większości stereotypy a one nie znają żadnego dziecka z downem.
A ja znam, mam w rodzinie dziecko z downem i gdybym był kobieta i dowiedział się, że takie urodzę, to nawet przez sekundę bym się nie zastanawiał czy zrobić aborcję. Tylko bym zrobił. Może jestem jakimś zwyrolem, ale nie chciałbym takiego życia.

#oswiadczeniezdupy #oswiadczenie #przemyslenia #przemysleniazdupy #bombelek
GrammarNazi - Mówi się, że kobiety decydują się na aborcję płodu z zespołem downa, bo...

źródło: comment_jaLXyqxrZfaSiIkA9pbYhyv1z1l7Qg4W.jpg

Pobierz
  • 331
  • Odpowiedz
ze bedziesz sie nim zajmowal przez reszte jego zycia,
@SaGe duże prawdopodobieństwo, że rodzice umra przed takim dzieckiem, a później kto się nim zajmie, rodzeństwo? kuzyni? a może wyląduje w jakimś ośrodku?
  • Odpowiedz
@GrammarNazi mogę się mylić, ale czy nie było niedawno w gorących historii jakiegoś wykopka, który miał zostać prawie wepchnięty pod metro przez dziecko z zespołem Downa?
  • Odpowiedz
ale tu mam wybór?

@Sindarin: Teoretycznie tak, możesz się wyrzec

jest różnica między losowym wypadkiem, którego nie unikniesz, a rodzeniem z premedytacją uszkodzonych płodów skazanych na męczarnie.

@Just_Think_More: Dla mnie jej w ogóle nie ma, te "uszkodzone płody" są często dużo szczęśliwsze niż tutejsze przegrywy
  • Odpowiedz
Sprawa jest prosta. Jeśli wadliwy płód można usunąć przed tym gdy osiągnie on samoświadomość i możliwość odczuwania bólu, to nie ma sensu się zastanawiać.


@FlimboQuest: Prosta spawa to chyba dla jakichś barbarzyńców
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Liwiia:

Dla mnie jej w ogóle nie ma, te "uszkodzone płody" są często dużo szczęśliwsze niż tutejsze przegrywy


No ta, bo nie potrafią nawet przeczytać tych wojenek internetowych i nie mają świadomości jak wielką udręką są dla swoich bliskich ¯\_(ツ)_/¯

Przegrywy przynajmniej sobie pogadają na #przegryw
  • Odpowiedz
@GrammarNazi: dajcie się zająć takim dzieckiem przez tydzień przeciwnikom aborcji, a gwarantuje że po tygodniu pierwsi by chcieli je usuwać. Ograniczone, krótkowzroczne jednostki. Empatia to dla nich rodzenie chorego, niedorozwiniętego człowieka który nigdy nie będzie rozumny.
  • Odpowiedz