Wpis z mikrobloga

Mówi się, że kobiety decydują się na aborcję płodu z zespołem downa, bo tak naprawdę ktoś je przestraszył i to że wychowywanie dziecka z downem jest tak trudne to w większości stereotypy a one nie znają żadnego dziecka z downem.
A ja znam, mam w rodzinie dziecko z downem i gdybym był kobieta i dowiedział się, że takie urodzę, to nawet przez sekundę bym się nie zastanawiał czy zrobić aborcję. Tylko bym zrobił. Może jestem jakimś zwyrolem, ale nie chciałbym takiego życia.

#oswiadczeniezdupy #oswiadczenie #przemyslenia #przemysleniazdupy #bombelek
GrammarNazi - Mówi się, że kobiety decydują się na aborcję płodu z zespołem downa, bo...

źródło: comment_jaLXyqxrZfaSiIkA9pbYhyv1z1l7Qg4W.jpg

Pobierz
  • 331
  • Odpowiedz
Nie widzę. Masz jakieś statystyki w tym temacie, czy opierasz swój wywód na jakimś środowisku cierpiętników?


@insomnia_: Może na tym, że depresja inne tego typu zaburzenia to choroby cywilizacyjne powstałe przy podwyższonym standardzie życia
  • Odpowiedz
decyduje się na urodzenie i zdrowych i chorych dzieci.


@Brzytwa_Ockhama: Jeśli taki jest ich świadomy wybór to ich sprawa. Natomiast niech "władza", ani religijni fanatycy niech się nie wtrącają do tego wyboru.
  • Odpowiedz
@insomnia_: Może na tym, że depresja inne tego typu zaburzenia to choroby cywilizacyjne powstałe przy podwyższonym standardzie życia


@Liwiia: No tak, bo kiedyś to nie było depresji.

Może wynika to z faktu, że diagnostyka takich schorzeń poszła bardzo mocno do przodu? Nie wpadałaś na coś takiego koleżanko? Może wynika to z faktu, że ludzie przestali wstydzić się mówić o swoich problamach i zaczęli korzystać z usług profesjonalistów? Oczywiście
  • Odpowiedz
@GrammarNazi: miałam kuzyna z zespołem Downa którego zagryzły jego własne dwa wielkie owczarki niemieckie (było o tym dosyć głośno) Chodził z nimi i straszył ludzi i wpuszczał je przez otwarte bramki, pamiętam jak przyszedł kiedyś ze swoją matką do moich rodziców zaprosić nas na komunię i uderzył mnie z pięści w brzuch i się śmiał, na nic tłumaczenia jego matki, on robił co chciał, był sadystą i męczył ludzi. Tacy
  • Odpowiedz
i to że wychowywanie dziecka z downem jest tak trudne to w większości stereotypy


@GrammarNazi: a dziwisz się? Przecież one czerpią wiedzę z Klanu. Myślisz że ktoś kto tak mówi zna osobiście jakąś rodzinę wychowującą dziecko z downem? Nie, ale przecież znają rodzinę Lubiczów wychowującą Maciusia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
No tak, bo kiedyś to nie było depresji.

@insomnia_: A skąd wiesz, że była?

Może wynika to z faktu, że diagnostyka takich schorzeń poszła bardzo mocno do przodu? Nie wpadałaś na coś takiego koleżanko? Może wynika to z faktu, że ludzie przestali wstydzić się mówić o swoich problamach i zaczęli korzystać z usług profesjonalistów? Oczywiście nie w Polsce, bo u nas psychologia i psychiatria leży i kwiczy, ale to wynika
  • Odpowiedz
Diagnoz raka jest zdecydowanie więcej niż 30-40 lat temu. Wynika to pewnie poniekąd z faktu śmieciowego żarcia, ale w większości jest to spowodowane okresowymi badaniami, które są coraz bardziej upowszechniane na świecie.


@insomnia_: Myślę że diagnoz raka może być więcej, bo po prostu ludzie nie umierają już na wiele innych chorób, i mają "okazję" dożyć do późnego wieku kiedy prawdopodobieństwo nowotworu się zwiększa.
  • Odpowiedz
@GrammarNazi: Jestem za prawem do aborcji ale w moim przypadku ludzie z zespowem downa na których natrafiłem to bardzo pogodni i szczęśliwi ludzie. Nie wiem czy są jakieś "stopnie zaawansowania" zespołu downa ale ci o których piszę oprócz wad dysmorficznych i lekkiego opóźnienia nie odstawali od swoich rówieśników. Można z nimi porozmawiać, mają jakieś zainteresowania i aż chce się z nimi spędzić więcej czasu. Nie wiem też jak radzą sobie
  • Odpowiedz
@GrammarNazi z porażeniem mózgowym się zgadzam u dziecka to już tragedia totalna moim zdaniem tylko aborcja wchodzi w gre by dziecko nie cierpiało bo oprócz syndromow zwspołu downa dochodzi parazliż ciała nie mógłbym na to patrzeć. A w sytuacji z posta prawidłowość decyzji zależy od rodzica i decyzja jest w zasadzie w obu przypadkach zrozumiała ale w przypadku nie podjęcia się aborcji życie marnuje sobie matka oraz swojej rodzinie naraża ich
  • Odpowiedz
Wystarczy przeczytać ten wątek i dowiesz się, że niektórzy proponują Islandię


@Brzytwa_Ockhama: ale nadal mówimy o Polsce, w której jeszcze przez długi czas drugiej Islandii nie uświadczymy, więc sama propozycja nie ma większego znaczenia. Ponowię pytanie koleżanki powyżej, na które nadal nie odpowiedziałeś.

Proszę wskaż mi postulat jakiejkolwiek proaborcyjnego ugrupowania, działającego na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, która zmuszała kobiety do aborcji.
  • Odpowiedz
@GrammarNazi: Pragnę przypomnieć że w Polsce są miejsca gdzie legalna aborcja która wypełnia znamiona tzw 'kompromisu aborcyjnego' (tfu) nie jest wykonywana. Takim miejscem jest Podkarpacie gdzie od 2017 roku nie wykonano ani jednego legalnego zabiegu aborcji, w szpitalach w tym województwie praktycznie wszyscy ginekolodzy mają podpisaną tzw klauzulę sumienia.

Średniowiecze i piekło kobiet jest w Polsce, całkiem blisko nas.
Zgagulec - @GrammarNazi: Pragnę przypomnieć że w Polsce są miejsca gdzie legalna abor...

źródło: comment_AVGkJ6h6MznfrXFScFmkLXIvPRCgUcIQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz