Wpis z mikrobloga

Mówi się, że kobiety decydują się na aborcję płodu z zespołem downa, bo tak naprawdę ktoś je przestraszył i to że wychowywanie dziecka z downem jest tak trudne to w większości stereotypy a one nie znają żadnego dziecka z downem.
A ja znam, mam w rodzinie dziecko z downem i gdybym był kobieta i dowiedział się, że takie urodzę, to nawet przez sekundę bym się nie zastanawiał czy zrobić aborcję. Tylko bym zrobił. Może jestem jakimś zwyrolem, ale nie chciałbym takiego życia.

#oswiadczeniezdupy #oswiadczenie #przemyslenia #przemysleniazdupy #bombelek
GrammarNazi - Mówi się, że kobiety decydują się na aborcję płodu z zespołem downa, bo...

źródło: comment_jaLXyqxrZfaSiIkA9pbYhyv1z1l7Qg4W.jpg

Pobierz
  • 331
  • Odpowiedz
A ja znam, mam w rodzinie dziecko z downem i gdybym był kobieta i dowiedział się, że takie urodzę, to nawet przez sekundę bym się nie zastanawiał czy zrobić aborcję. Tylko bym zrobił. Może jestem jakimś zwyrolem, ale nie chciałbym takiego życia.


@GrammarNazi: a zdajesz sobie sprawę że ta choroba to również zwykle komplikacje z sercem nie pozwalające dożyć 30?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Zgagulec:

Średniowiecze i piekło kobiet


No to średniowiecze czy piekło kobiet? Bo w takim oświeceniu vel w III Rzeszy gdzie można było robić aborcję było znacznie gorzej niż w średniowieczu
  • Odpowiedz
Na zachodzie Europy i w Stanach pomaga. I to bardzo mocno. Dobry dobór leków antydepresyjnych i merytoryczne wsparcie ze strony lekarzy jest niesamowicie ważną sprawą. Ponadto łatwy i szybki dostęp do tych lekarzy również ważnym aspektem.


@insomnia_: Leczyłaś się na tym mitycznym zachodzie, że wiesz, że tam jest tak kolorowo z depresją?
  • Odpowiedz
Hedoniści zapatrzeni w siebie, w przyjemność, wszystko musi dawać przyjemność, bo inaczej out.


@Liwiia: Nie wiem czy cię dobrze rozumiem ale czy ty czasem nie zacierasz granicy między życiem dla przyjemności i kierowania się tylko i wyłącznie przyjemnościami a brakiem JAKIEGOKOLWIEK prywatnego życia? Jesteś w stanie wyobrazić sobie co czują tacy rodzice, powiedzmy w wieku 50+ gdzie dzieci twoich znajomych biorą ślub, kończą studia a ty musisz 24/7 pilnować osoby
  • Odpowiedz
a brakiem JAKIEGOKOLWIEK prywatnego życia? Jesteś w stanie wyobrazić sobie co czują tacy rodzice, powiedzmy w wieku 50+ gdzie dzieci twoich znajomych biorą ślub, kończą studia a ty musisz 24/7 pilnować osoby która ma rozum na poziomie kilkulatka a siłę dorosłego człowieka, brak zahamowania popędów i najczęściej poważne wady serca


@Sindarin: Człowieku, ale wiesz, że takie konsekwencje może mieć np. choroba czy wypadek męża/żony i co wtedy też się trzeba
  • Odpowiedz
ale wiesz, że takie konsekwencje może mieć np. choroba czy wypadek męża/żony i co wtedy też się trzeba pozbyć problemu czy może jest po prostu trudniej, bo płód nie jest dla większości tutaj człowiekiem?


@Liwiia: ale tu mam wybór?
  • Odpowiedz