Wpis z mikrobloga

Mówi się, że kobiety decydują się na aborcję płodu z zespołem downa, bo tak naprawdę ktoś je przestraszył i to że wychowywanie dziecka z downem jest tak trudne to w większości stereotypy a one nie znają żadnego dziecka z downem.
A ja znam, mam w rodzinie dziecko z downem i gdybym był kobieta i dowiedział się, że takie urodzę, to nawet przez sekundę bym się nie zastanawiał czy zrobić aborcję. Tylko bym zrobił. Może jestem jakimś zwyrolem, ale nie chciałbym takiego życia.

#oswiadczeniezdupy #oswiadczenie #przemyslenia #przemysleniazdupy #bombelek
GrammarNazi - Mówi się, że kobiety decydują się na aborcję płodu z zespołem downa, bo...

źródło: comment_jaLXyqxrZfaSiIkA9pbYhyv1z1l7Qg4W.jpg

Pobierz
  • 331
  • Odpowiedz
@GrammarNazi: Też mam w rodzinie dzieciaka z Downem. Teraz to już nie fizycznie "chłop" bo pod 30 się zbliża. Mentalnie ma 10 lat... Choruje, jest potwornie absorbujący i nad aktywny seksualnie... Nawet w Polsce Down kwalifikuje się do aborcji. Nie ma co niszczyć sobie życia, rodzeństwu i samemu choremu który będzie człowiekiem 2-kategorii przez resztę swoich dnia... Na Islandii nie ma ani jednego Downa... u nich aborcja z tego powodu
  • Odpowiedz
do rodziny bedzie nalezec decyzja czy wstawic Cie do domu starcow, do wlasnego domu?


@peszmerd: Jeżeli będę wymagał całodobowej opieki to wolałbym jednak trafić do domu starców odpowiedniej jakości, pod opiekę mniej-więcej profesjonalistów niż na kanapę do swoich dzieci, które ani nie mają wiedzy medycznej, ani czasu.

Plus to, że panie opiekunki w Domu Spokojnej Starości wykonują swoją pracę - 40 godzin tygodniowo vs. 168 godzin tygodniowo pracy ze strony
  • Odpowiedz
i najgorsze:

miał zostać prawie wepchnięty pod metro przez dziecko z zespołem Downa


@47xy21: Z tego to chyba nawet nagranie latało, bo się działo w metrze a Mirka wpychanego pod pociąg potem Straż Metra spałowała za wypłacenie buły na ryj w ramach obrony koniecznej.
  • Odpowiedz
@piotrlionel hehehe. Prosty pachole. Co za różnica ile kto zarabia? 2 netto zarabiałem na studiach jak ty srałeś w pieluchy. Nie uważam się muszę Ci się spowiadać ile zarabiam i gdzie pracuję. Wiem że dla Ciebie jest to wyznacznik osobowości, ale podejrzewam że nawet nie powąchasz nigdy takich pieniędzy nowobogacki sztruclu. Miłego dnia i pozdrawiam.
  • Odpowiedz
ale wiesz, że przeciwnicy aborcji w głównej mierze sprzeciwiają się aborcji na żądanie?


@Shatter: To dziwne, bo te wszystkie kajegodkowe pokemony domagaja się delegalizacji aborcji z przyczyn medycznych.

Tej na żądanie nie ma w Polsce.
  • Odpowiedz
@GrammarNazi: Czy miałeś okazję spędzić z tym dzieckiem trochę czasu, nawiązać z nim jakiś kontakt? Pytam, bo zastanawia mnie, czy fakt, iż masz w rodzinie dziecko z zespołem Downa, miał jakikolwiek bezpośredni wpływ na Twą egzystencję w pozytywnym, lub negatywnym sensie.

@Megawonsz_dziewienc: Osoby, które mierzą się z życiową decyzją urodzenia/nie-urodzenia dziecka z wysokim prawdopodobieństwem zespołu Downa, z całą pewnością wiedzą, że zespół Downa wiąże się z całą serią
  • Odpowiedz
@GrammarNazi:
Slippery slope is real.
Dziś kasujemy dałniaków.
Jutro płody z FAS.
Pojutrze samców z karłowatością i niskim T. Dla ułatwienia diagnostyki, okres ciąży przedłużamy i definiujemy rok po porodzie.
W końcu, będą mogły się rodzić osobniki silnie zmodyfikowane genetycznie, teoretycznie
  • Odpowiedz
@Brzytwa_Ockhama: Pisanie vel zamiast albo, jak masz w zwyczaju, w języku polskim jest a) pretensjonalne b) mylące, bowiem słowo to ma w polszczyźnie inne znaczenie, niż łaciński oryginał.

Bo w takim oświeceniu vel w III Rzeszy gdzie można było robić aborcję było znacznie gorzej niż w średniowieczu

Podczas podbojów Czyngis Chana wyrżnięto większy udział populacji świata, niż w trakcie DWŚ. Szacuje się, że taka krucjata przeciw albigensom pozbawiła Francję
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GrammarNazi: i na tym polega "walka o abrocję", każdy powinien mieć prawo decydować czy chce zmarnować sobie resztę życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Deska_o0: sobie i koszmar dziecku od calego swiata plus od ciebie jak bedziesz juz całkiem miec zryty beret.
  • Odpowiedz