Wpis z mikrobloga

Są ludzie mający skłonnośc do takich protestanckich wynalazków(…)

@mieszko111: no i co z tego? Skłonności ma się do różnych rzeczy i te, które prowadzą do czegoś złego należy leczyć i ogranicać, a nie dawać im się rozwijać. Jakby była taka nieszkodliwa jak to próbujesz przedstawić to skąd te wszystkie kontrowersje wokół ŚJ? Jest szkodliwa i tyle.

Pedalstwo też można leczyć, a te jełoby zamiast iść na terapię do księdza Natanka wolą
Miałem na myśli to, że trzeba mieć pewne predyspozycje do łyknięcia papki watchtower. Ktoś zdesperowany, ale z krytycznym umysłem tego nie łyknie.

@mieszko111:Może i tak, ale większość ludzi (przynajmniej w krajach w których ŚJ są długo) rekrutuje się obecnie z dzieci wyznawców. Przyjmują chrzty generalnie we wczesnym wieku nastoletnim a ponadto nikt ich nie uczy krytycznego myślenia- tylko od dziecka mają papkę o tym jaka organizacja jest super a Jehowa King.
ŚJ mieli boom nawróceniowy w dobie reform Balcerowicza. Teraz już prawie nikt tego nie kupują, liczba nawróceń oscyluje w granicach zera.

@mieszko111:Wiem - ale to nadal nie zmienia faktu, że ludzie wychowani w ŚJ będą mieli problemy jeśli zmienią zdanie.

Nie stwierdziłem, że ŚJ to super religia i też bym tam chciał być. Bywałem na zebraniach, ciągano mnie na beznadziejnie nudne kongresy, które zniechęcały do religii jako takiej, wszelkiej. Napisałem tylko,
Katolicyzm też chcesz zdelegalizować z powodu afer pedofilskich?

@mieszko111:Nie mówimy tutaj o delegalizacji- a tak, chcę żeby KK było pociągnięte do odpowiedzialności za to co robiło, zapłaciło potężne odszkodowania ofiarom i wprowadziło przejrzystą politykę zgłaszania takich rzeczy.

Nie wiesz czym jest podyktowana i wypada ząłożyć, że przynajmniej część jehowitów pomaga pracujac na własne zbawienie, okazując miłosierdzie bliźniemu. I tak nic z tego finansowo nie mają, pochwalę od starszego mogą sobie w
Albo wygrał w totka i żył teraz długo i szczęsliwie na Wyspach Kanaryjskich. Można tak gdybać, ale to nic nie wnosi do dyskusji.

@mieszko111:Wygranie w totka nie jest tym samym co terapie- w totka wygrywają jednostki a z terapii rok rocznie korzysta (i pomagają im one) o wiele więcej ludzi.

Mnie też trochę pokrzywili, ale nieprzesadnie (…)

Świetnie, cieszę się, że nie udało im się złamać akurat Tobie życiorysu. Mówimy tu
Ło Panie, słyszałeś o ostatnich skandalach w wojsku polskim? molestowanie, mobbing, straszne sprawy. Wojsko polskie to okrutnie szkodliwa i hermetyczna organizacja, trzeba jej zakazać.

@mieszko111: Obracanie kota ogonem trwa- to, że gdzie indziej robią źle to nie jest argument za tym, że jak tutaj robią źle to jest w porządku. Nie jest w porządku.

Ponadto jest jednak pewna różnica między wojskiem- wojsko polskie póki co istnieć musi- ŚJ nie. Jak odejdziesz
@mieszko111: otóż wyróżnia się negatywnie- bo tam "bicie murzynów' jest częścią oficjalnej doktryny. Patologia gwłacenia dzieci w np. buddyjskich związkach wyznaniowych nie wynika wprost z ich wierzeń. Wynika z nadużyć. Patologia ostracyzowania krewnych, partnerów i dzieci wynika wprost z doktryny. Podobnie jak np. nakłanianie ofiar nadużyć seksualnych w KK do milczenia wynika z #!$%@? hierarchów- nie ma doktryny mówiącej o tym, że żeby księdza można było oskarżyć to trzeba więcej niż
@niedoszly_andrzej: >„Bo gdzie indziej też biją murzynow”. Chłopie to nie jest kwestia tego, ze „tam też biją” tylko, że „biją”. A to, że oprócz „bicia murzynów” przeprowadzają staruszki przez jezdnie w ogóle nie zmienia faktu, „bicia murzynów”. I nie wiem po co te wtręty o „przeciętnych” skoro ja cały czas podkreślam, że chodzi o organizację a nie panią Abigail z Jamajki.

Sęk w tym, że ''biją'' we wszystkich znanych światu religiach.
Szkoda ze depresja ktora zabija w Polsce wiecej ludzi niz terrorysci w Europie, USA i Australi razem wzieci nie jest tak medialna


@AntyDojcz: Przez przypadek wspomniałeś właśnie o autentycznie szkodliwej sekcie - psychiatrycznej. Wmówią ci "depresję" albo inne podobne nieistniejące gówno, a potem uzależniają od siebie, wprowadzają w fatalny nastrój, po czym korzystasz z ich "usług" i bierzesz ich świństwa latami.