Wpis z mikrobloga

Uwierz mi, urodziłem się w rodzinie świadków i


@SiarkoWodor: JA też.

po prostu dobrze skonstruowaną pułapką mającą na celu uzależnienie ludzi od sekty i wyciągnięcie od nich kasy i czasu


Niestety słowa te można odnieść do wszystkich religii.

Bywają tam naprawdę zaangażowani starsi. Tak jak w kościele katolickim są księża z sercem i materialistyczne pogrążone w polityce suczysyny.

Ok nie prowadzą żadnych rytuałów jak z filmów ale ostracyzm który praktykują jest
@mieszko111: To absolutnie nie jest wersja light i fakt, że "pomogli" jakiemuś anegdotycznemu narkomanowi nic tutaj nie zmienia. Nie można mówić o pomocy, kiedy od uzaleznienia od uzywki uciekasz do uzaleznienia od organizacji, z której wielu ludzi do końca nie potrafi się wyrwać. Sekta nie musi wcale składac publicznych ofiar ze zwierząt, wierzyć w kosmitów, a ostatecznie popelnic zbiorowe samobojstwo w odizolowanej społeczności, by być groźna. Wszystko co wymieniłes, to własnie
Komplikują życie, ale nie są tak straszni jak ich malują. są pomocni w swoim środowisku, niejednemu alko-narko-manowi wiara w Jehowę pozwoliła wyprostować sobie życie.


@mieszko111:

Tylko za jaką cenę- za cenę totalnie spranego łba i często #!$%@? życia swojemu potomstwu. Wiesz jaki jest stosunek samobójstw wśród exJW w stosunku do średniej? 8 do 1 (mowa o USA). Wiesz jaki to horror urodzić się homoseksualistą w rodzine JW?

Jasne- większość ludzi tam
To fakt, ale znam z najbliższej rodziny przykład, gdy matka utrzymuje kontakt ze swoim doszczętnie wykluczonym potomstwem i nikt nie ma o to do niej pretensji.


@mieszko111: a mój kolega gej wstydzi się parad, a kolega prałat z Watykanu mówił, że JPII brał udział w satanistycznych, pedofilskich orgiach( ͡° ͜ʖ ͡°). Imię, nazwisko i starszy zboru, chętnie zweryfikuję.
@Czachaaa: sekta może równie dobrze funkcjonować w najbliższej Twojemu miejscu zamieszkania parafii rzymskokatolickiej/prawosławnej/protestanckiej. Niektóre z działających przy tych parafiach grup (w przypadku protestantów- nawet całe parafie) spełniają wszystkie charakterystyki sekty więc są pełnoprawnymi sektami.
Tylko za jaką cenę- za cenę totalnie spranego łba i często #!$%@? życia swojemu potomstwu.


@niedoszly_andrzej: Bez przesady. Tacy ludzie i tak mają określone predyspozycje do zrytego czerepu. W razie rozmnażania potomstwo byłoby zryte w tą lub drugą stronę. Lepiej mieć już starego rąbniętego na punkcie Jehowy, niż starego alkomana.

Wiesz jaki to horror urodzić się homoseksualistą w rodzine JW?


Umiarkowany. Brachol cioteczny jest takowym. Ukrywał to przez lata, a na
@Czachaaa: teraz ludzie są coraz mniej religijni, więc osoby które kiedyś trafiłyby do sekt, teraz np. noszą foliowe czapeczki i grupują się jako różne "stowarszyenia anty 5g" itd.