Wpis z mikrobloga

#!$%@? gdzie znaleźć jakąś sekte? Pamiętam że w szkole zawsze wszędzie o tym #!$%@? jakby Ci ludzie ciągle polowali na nowych członków a finalnie przez 30lat życia nie spotkałem żadnego sekciarza :/ to chyba tak jak z tym dilerem co daje za darmo pod szkołą :/

#pytaniedoeksperta #sekta #kiciochpyta #religia
  • 138
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Czachaaa: kiedyś w Polsce działał m.in. Antrovis, sekta Moona itp. Grupy te oficjalnie wycofały swą działalność, ale byli członkowie nadal są aktywni we współczesnych odpałach typu płaskoziemcy, turbolechici, antyszczepionkowcy, ezoterycy, nowotwory protestanckie, dalekowschodnie religijne miksy adoptowane na europejskie warunki czy ścigacze zjawisk niewyjasnionych itd. Myślę, że dziś sekty to organizacje, które dążą do emocjonalnego związania członków pod szyldem ciekawej idei, która ostatecznie okazuje się pozorny celem, a ważniejszy jest interes
  • Odpowiedz
  • 2
@Czachaaa Bo jestes prawdopodobnie normalnych, stabilnym psychicznie człowiekiem.

Sekty polują na słabych i zagubionych, podantych na manipulację.
  • Odpowiedz
@Czachaaa: @SiarkoWodor: Świadkowie Jehowy właśnie w bardzo wielu krajach są uważani za niebezpieczną sektę. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że sekta to nie zawsze absurdalne z punktu widzenia przeciętnego człowieka ruchy, typu Heaven's Gate, Rodzina, albo te legendarne sekty satanistyczne, które praktycznie nie istnieją ale straszy się nimi dzieci na religii ( ͡° ͜ʖ ͡°), a legalnie zarejestrowane związki wyznaniowe, religie, w które
  • Odpowiedz
to po prostu dobrze ukryta sekta


@SiarkoWodor: Raczej nieszkodliwa, ryje trochę beret jeśli ktoś urodził się w tym środowisku i ma na swym koncie pewną liczbę zgonów w związku z transfuzją krwi.

Poza tym; dupy z nich, a nie sekciarze - żadnych krwawych rytuałów, zamachów terrorystycznych, nawet w woju nie chcą służyć.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
@mieszko111: na pewno nie nieszkodliwa. Ok nie prowadzą żadnych rytuałów jak z filmów ale ostracyzm który praktykują jest bardzo szkodliwy. W ogóle nauki są szkodliwe bo według nich najlepiej odizolowac się od reszty społeczeństwa i trzymać kontakt wyłącznie ze "zborem". Uwierz mi, urodziłem się w rodzinie świadków i jak teraz patrzę na to z perspektywy czasu to to wszystko jest po prostu dobrze skonstruowaną pułapką mającą na celu uzależnienie ludzi
  • Odpowiedz
@pomaranczowy_bonk: Generalnie religie głównego nurtu też mogą być sektami ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mniej popularne są głośniejsze w tych sprawach, bo to coś świeżego i ludziom łatwiej przyjąć, że to niezdrowe organizacje. Przekleję jeszcze raz, bo już czas, by spoleczeństwo się nauczyło, że istnieje obiektywne, naukowe kryterium i sekta nie musi być krwawa, satanistyczna, przeciwna wybranemu kosciolowi czy cokolwiek innego. Są jedne, stabline kryteria.
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://freedomofmind.com/bite-model/&ved=2ahUKEwid1onE-8_jAhWLaVAKHcXvDogQFjAAegQIARAB&usg=AOvVaw1npi6K7eB9-NJFQtQvjn33
  • Odpowiedz
@Czachaaa: W każdym większym mieście czy wiosce :-) ludzie nazywają ich budynki kościołami. To najbardziej rozpowszechniona sekta w Polsce, sam byłem dość głęboko w jej szeregach przez ponad 10 lat, polecam.
  • Odpowiedz
Nie rozumiesz w ogóle definicji sekty, dlatego to postrzegasz w ten sposób. Swiadkowie Jehowy to jak najbardziej pełnoprawna sekta


@wespazjan:

Napisałem, że są ''sektą'', ale w wersji light; wpływaja na życie osobiste wiernych, szukają wiernych wśród słabych i zagubionych, starają się izolować od otoczenia, mają syndrom oblężonej twierdzy, są posłuszni samozwanyczemu ciału kierowniczemu z Brooklyn'u, mają #!$%@? na punkcie swej wyjątkowośc, wykluczonych z ugrupowania teoretycznie mają traktować jak powietrze, w praktyce bywa z tym
  • Odpowiedz
@Czachaaa: rozwijamy w firmie dla nigeryjskiej sekty Love World News produkty mobilne i webowe. Nasz „szef wszystkich szefów” jest 3cim najbogatszym pastorem w Nigerii. AMA xd
  • Odpowiedz