Wpis z mikrobloga

Podoba mi się to jak są formułowane zwroty grzecznościowe w #uk proszę, dziękuję i przepraszam jest na porządku dziennym i każdy do każdego się uśmiecha. Nikt nie robi dram, wszędzie spokój. Jak widzę policjanta to się nie boję że przyjdzie i się przyczepi do kogoś, tylko wiem że pomoże i widok staruszki która podchodzi do nich i prosi o pomoc w czymś jest na porządku dziennym. Nawet jak jedziesz autem to znaki informujące są tak skonstruowane że ci czasem miłej. Na przykład wjeżdżasz w teren zabudowany i wielkimi literami jest napisane. Proszę zwolnij.

PROSZĘ. Nie żaden rozkaz, choć swoją drogą, pewnie mandat i tak dostaniesz, ale to miły gest, a jak wyjedziesz z tego terenu to wielkimi literami widzisz napis: DZIĘKUJĘ, ŻE ZWOLNIŁEŚ.

Każdy się uśmiecha. Nawet jak jedziesz autobusem, spojrzysz na kogoś i on to zauważy to odwzajemni uśmiech i czasem wywiąże się jakaś rozmowa.

Kasjerzy w sklepie też są mili i wywiąże się jakiś krótki dialog z klientem i nikt nie robi z tego problemu.

Jak jedziesz autem i widzisz znak z ograniczeniem prędkości to nie myślisz, że ktoś tu umieścił niedorzeczne ograniczenie tylko po to żeby policja stała i dawała mandaty, tylko naprawdę lepiej nie jechać szybciej. Ja kilka razy spróbowałem, przyzwyczajony do polskich standardów i bardzo szybko się nauczyłem, że jak jest ograniczenie to lepiej jechać tyle ile cię PROSZĄ.

Jak wróciłem do polski to długo dochodziłem do siebie. Dwupasmówka, odgrodzona ściankami bez pieszych ograniczenie 50km/h i policjant na zakrętem. Jedziesz i wszędzie: ZWOLNIJ! NIE ZATRZYMUJ SIĘ! KIJ CI W OKO! Pan każe ty rób, albo kara. Wszystko jest tak skonstruowane tylko żeby cię karać na każdym kroku.

Kasjerzy siedzą jakby byli za karę i nie dziwię się im, bo ja też bym nie miał siły po tylu godzinach choćbym nie wiem jak pozytywny bym był, kiedy widzisz wokół siebie tylko te obrażone i wiecznie złe mordy -.-

Usmiechnąłem się do kogoś w autobusie jak nasze spojrzenia się spotkały. Takiego obrzydzenia w czyiś oczach to jeszcze nie widziałem ( ͡° ʖ̯ ͡°) od razu się wszystkiego odechciewa.

#polska #zalesie #gorzkiezale #przegryw #takaprawda
  • 92