Wpis z mikrobloga

  • 354
- 30% na cały asortyment  w moim sklepie z rekodziełem do poniedziałku! Szczegóły na www.bido.com.pl

Skończyłem z wyjazdami na targi na chwilę, uciekam na pierwsze od dwóch lat wakacje :DDD

Sklep na szczęście nie jest stacjonarny, więc pozostaje otwarty, ale wszystkie wysyłki będę robić dopiero w poniedziałek 22 lipca - stąd też promocja dla Was, bo będzie trzeba ciut dłużej poczekać na wysyłkę.

Jednocześnie z tego powodu #rozdajo - dla jedego mireczka bądź mirabelki wylosowanej w weekend. Będzie do wyboru jedna z rzeczy ze zdjęcia. Wybór czy ma to być brelok czy wisiorek pozostawiam oczywiście wygranej osobie.

A tymczasem walić wszystko, wakacjeeeeeee! Jezioro, strzelanie z łuku, piękny las i #!$%@?.

Miłego Miruny ;D

#rozkminkrzakaa #rozdajoo #wakacje
bkwas - - 30% na cały asortyment  w moim sklepie z rekodziełem do poniedziałku! Szcze...

źródło: comment_SA4dcTs94vNRIWweJuVvMzEoidBSSpDn.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@Eskeel ponad dwa lata bez jakichkolwiek wakacji. Serio już powoli szlag mnie trafiał i czułem że potrzebuję okresu bez myślenia o firmie, o tym czy czegoś nie spieprzyłem, wyliczanka co trzeba zrobić, co zamówić co odpuścić i komu odpisać.

I ja debil miałem w ogóle odpuścić ten cały tydzień ale na szczęście różowa mnie namówiła.

Reset potrzebny i naprawdę życzę go każdemu.
  • Odpowiedz
@bkwas: Masz rację, stuprocentową rację a różowej się trzymaj bo dobrze gada ale z drugiej strony jak jest w Polsce każdy wie i nawet jak jesteś na tym urlopie to jesteś w pracy bo przecież dyspozycyjność. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@KingaM przypatrz się co jest w sklepie, chociaż rozumiem skąd taka opinia.

Duża część rzeczy to np. zalane mechanizmy zegarkowe, układane ręcznie, ręcznie rozprowadzane pigmenty i ręcznie obrabiane.

Inne rzeczy to np zalewane pigmenty luminescencyjne które zalewam w gotowych formach, ale wymagało to ode mnie dosłownie dziesiątek prób by dane wzory uzyskać, by coś zastygło w takim momencie jak ja konkretnie chcę.

I inne rzeczy które są takie jak piszesz - zawieszki
  • Odpowiedz
  • 1
@bkwas pytanko! Ten izotop wodoru za 120 PLN świeci mocniej od tego breloczka za 15 który trzeba naświetlać? Jeśli tak, to jak bardzo?
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Edzor trytu i pigmentu luminescencyjnego nawet nie ma co porownywać.

Intensywność w momencie kiedy luminescencyjny jest naładowany na 100% jest po stronie lumi. Ale dosłownie po minucie/ dwóch różnica zanika powoli i lumi jest porównywalny do trytu w tym momencie.

Mija 15-30 minut i już widać różnicę na korzyść trytu który świeci cały czas jednostajnym miłym łagodnym światłem, a pigment luminescencyjny jednak oddaje pochłonięte światło i z czasem będzie zanikać. Pigment poświęci
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Mirekzkolega są miesiące (szczególnie gdy mam jakieś solidne targi) że naprawdę jest nieźle. Ale przychodzi czasem okres że w zasadzie mam na ZUS i pokrycie kosztów.

Z drugiej strony dzięki temu mam masę mozliwosci, dużo materiału do kombinowania, i duże możliwości jeśli chodzi o wyżycie się twórcze ;D
  • Odpowiedz
@bkwas: zajebiste ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Też teraz bawię się trochę z żywicą ale napotkałem drobne problemy.
Kupiłem bezbarwną żywicę Clear One, zalałem pierwszą formę (wymiary 3,5cm x 2cm) i żywica nie zastygła :)
Albo dałem za mało katalizatora albo przez małą masę nie uzyskała odpowiedniej temperatury do zastygnięcia - kolejne próby pokażą.

  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@generator_beki bardzo polecam (jeśli nie masz) precyzyjną wagę, minimum tolerancja 0.1g.

Przy swojej żywicy widzę różnicę gdy przy małych formach, używając tylko 10-20g żywicy przewadze w którąś stronę z proporcjami +- 0.5/1g dlatego dobrze trzymać się określonych przez producenta proporcji i na tej podstawie ew. Coś modyfikować.

Np dużą zmienną do której musiałem jednak dobierać inne proporcje utwardzacza była temperatura - teraz gdy bywały dni po 30+ stopni, a w mieszkaniu utrzymywało
  • Odpowiedz
@bkwas: kupiłem sobie taką wagę i używam ale odwaliłem lipę podczas odmierzania składników bo stwierdziłem, że utwardzacz wleję do osobnego kubeczka niż żywicę i jak wlałem to 0,2g to większość została na ściance podczas wlewania i później dolałem na oko - czego efekty nie były najlepsze :)
Dopiero teraz ogarnąłem, że można wyzerować wagę z już ustawioną na niej żywicą i po prostu kropelkami dolać to 0,1g utwardzacza.
Mądry @generator_beki po
  • Odpowiedz