Wpis z mikrobloga

@Czarendzer: ja nawet całkiem lubię ten serial. Ważne rozróżnić serial i film pełnometrażowy. Film to zlepek serialu i kilku dodatkowych scen pozbawione sensu, natomiast serial przynajmniej kilka odcinków to całkiem udana adaptacja książek, nawet dosyć dosłowna, z niewiadomego dla mnie powodu jednak w pewnym momencie odchodzi od książek na rzecz jakiejś zmyślonej fabuły z nilfgardczykami, hrabią falwikiem który jest wiedźminem renegatem. jednak te odcinki które są na podtsawie opowiadań, są im
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@PieronWoBistDu
@Czarendzer

Zacząłem to oglądać właśnie ze względu na takie pozytywne opinie o Żebrowskim i zastanawiam się, czy na pewno widzieliśmy ten sam serial. Geralt sztywny jak kij od mopa, dialogi jak czytane przez syntezator mowy. Po pięciu odcinkach sobie odpuściłem. Nie rozumiem szczególnie zachwytów nad Żebrowskim.
@pjoooter Nie obchodzi mnie wiedźmin ale mojego Pana Żebrowskiego to proszę szanować. To jest moja wielka miłość z dzieciństwa, za smarkacza w moim domu leciały w kółko 3 filmy; Pan Tadeusz, Ogniem i mieczem i Zemsta (bo Buzek też kochałam, ale mniej).
Rodzina nie mogła zrozumieć skąd u takiego młodego człowieka takie zainteresowanie klasyką a to był mój krasz ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@mokry_sen_polonisty: @terwer358: mi nie chodziło o dwóch aktorów, ani porównywanie ich kunsztu czy czegokolwiek.
Ale wiedźmin każdemu utkwił w głowie, Geralt - Żebrowski.
Jeśli kiedyś grałby go Karolak to dalej by pisali, że Karolak > Superman Netflixa

Chociaż Żebrowski idealnie się nadaje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PieronWoBistDu: a to spoko. Czytałem sagę jeszcze jak to nie było popularne ;) Nie no śmieję się, ale faktycznie to było 20 lat temu w podstawówce - ojciec mi zarekomendował i niewiele pamiętam, ale kojarzy mi się Geralt w sumie z zawadiaką, lekkim pijaczkiem i kobieciarzem, a akurat ten aktor którego wybrali tak nie wygląda.