Wpis z mikrobloga

@Tuptol: no a potem spiszesz umowę, prawo chroni patologię która sra ci na podłogę i "zajmuje" lokal bez płacenia, a policja rozkłada ręce w progu i cię zakuwa za wejście do własnej chaty. NIE, DZIĘKI w tym systemie wynajmować legalnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@TheAwaken: jestes glupi czy po prostu jestes trollem? pytam o podstawe prawna tego twierdzenia, nie jakies wymysly januszaprawa. pomijam juz fakt, ze nie ma nawet 10 letniego terminu zasiedzenia, tylko 20/30 zaleznie od dobrej/zlej wiary, zagadnienia rodzaju posiadania nawet nie poruszam bo tego nie pojmiesz
  • Odpowiedz
@Karoleer: to skoro taki "mądry" jesteś, podaj paragrafy. Po 10 latach można uznać zasiedzenie i przejęcie nieruchomości. A jak nie znasz to już nie odpisuj, bo mam zły dzień.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@TheAwaken: XDDDd

skoro Ty sie powolujesz na cos dzbanie, to powinienes to wykazac - to ogolna zasada dowodzenia.

odbijanie pileczki swiadczy tylko o brakach merytorycznych.

172 kc wlasciwie zamyka temat, czym jest posiadanie zalezne a czym samoistne i pod ktore podchodzi najem, to juz sobie sam doczytaj.
  • Odpowiedz
@JednookiTaboret @przekojot Znajomy mial tez najem okazjonalny. Baba przestala placic, a i tak jej nie mogl wyrzucic. Nie wiem jak to rozegrala ale mozliwe, ze cos w stylu ze przy podpisywaniu umowy mogla sie tam przeprowadzic a teraz juznie ma mozliwosci do tamtego lokalu co byl podany przy umowie.
I tak pol roku sobie za darmo pomieszkala bo okres ochronny w zimie byl, a po zimie sie wyprowadzila chyba dobrowolnie.
  • Odpowiedz
@robertx: umowa najmu okazjonalnego u notariusza z poręczeniem osoby trzeciej, że w razie braku płatności/naruszenia warunków umowy bierze go do siebie pod dach. I nie ma, że brak płatności, bombelek w drodze czy cokolwiek :)
  • Odpowiedz
@blindguardiano: Moze cos #!$%@? w papierach. Ja wymagam oswiadczenia w formie aktu notarialnego, w ktorym najemca poddaje sie egzekucji i zobowiazuje do opuszczenia lokalu niezaleznie od przyczyn. Nie wiem czy wlasciciel lokalu zastepczego nie ma obowiazku nie zbywania lokalu na okres poswiadczenia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@wildesign: no i jaka sankcje przewidujesz, jesli nie powiadomi lub najemca nie znajdzie innego? wypowiedzenie? kare umowna? nie ma skutecznego scenariusza na nieuczciwych najemcow, sorry.
  • Odpowiedz
@gdzie_ona_mnie_zabrala
@TheAwaken
Nie chroni do końca, też tak słyszałem.
Poprawcie mnie jak się mylę ale wynajmujący podaje dane osoby która go w razie czego przyjmie.
O ile wynajmujący się wycofać nie może to osoba która ma go przyjąć już tak i cały papier od notariusza nadaje się najwyżej na origami.
  • Odpowiedz