Wpis z mikrobloga

@Tuptol: Nie Janusz, a realista. Moja koleżanka wynajęła mieszkanie rodzinie patusów, którzy nie płacili czynszu, i nie dało ich się nijak wyeksmitować. Jak weszła do własnego mieszkania, które niby to wynajmowała, ale tak faktycznie to nie bo zajmujący je ludzi nie płacili za nie, patusy wytoczyli jej i wygrali sprawę o zakłócanie miru domowego. Ona tym śmieciom jeszcze musiała zapłacić kilka tysięcy zadośćuczynienia za straty moralne jakie im wyrządziła "włamując
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rimfire: nie realista, tylko janusz prawa. umowa tak czy siak bedzie zawarta, tylko ze ustnie. brak dowodow na szereg istotnych okolicznosci bedzie znacznie wiekszym problemem dla wynajmujacego niz dla najemcy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kolorofon: ale w umowie jest zapis, że w razie utraty możliwości zamieszkania w lokalu, o którym była mowa wcześniej najemca jest obowiązany, w terminie X dni od dnia powzięcia wiadomości o tym zdarzeniu, wskazać wynajmującemu inny lokal, w którym mógłby zamieszkać w przypadku wykonania egzekucji obowiązku opróżnienia lokalu, pod rygorem wypowiedzenia umowy.
Tak, wiem, żadna forma nie chroni w 100%, ale najem okazjonalny może chociaż odstraszy trochę potencjalnych kombinatorów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lublinmk: a kto mowi o braku kuchni czy lazienlo? wystarczy przedpokoj. zreszta sa dziesiatki metod na odpowiednia konstrukcje umowy, aby osiagnac ten cel.
  • Odpowiedz
@gulo nawiasem mówiąc ja miałem rodzinę (2+2) gdzie zrobił się problem z płatnościami a zaraz z ew wyprowadzką. Niby się wyprowadzą ale jakoś nie spieszyło im się.
Mogłem dokwaterowac kogoś więc powiedziałem, że wstawiam 2 łóżka piętrowe do mieszkania i będzie 4 dekarzy z Ukrainy. Pomogło jak żaden notariusz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czarnapietruszka: no i na czym ma polegac to notarialne poswiadczenie umowy? xD znajdz taka czynnosci w regulacjach o notariacie i podaj podstawe prawna + dorzuc do tego, jakie to rzekomo prawa uzyska sie w ten sposob
  • Odpowiedz
@JednookiTaboret: Z tego co mi wytłumaczył notariusz to trochę słabo chroni, bo w międzyczasie osoba, która zgodziła się przyjąć, może cofnąć zgodę i musi tego robić notarialnie. Koniec koncow zostajesz z problemem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lublinmk: i na wypadek sporu masz zapewnione niezaklocone i legalne wejscie do lokalu, a to juz duzo w praktyce.

@czarnapietruszka: widze, kolejny dzban, ktory rzuca jakies bzdury a wywolany do tablicy odwraca kota ogonem. doucz sie, potem dyskutuj - notariusz moze co najwyzej poswiadczyc podpis, nie umowe, przy czym w przypadku najmu okazjonalnego czynnosc notarialna dotyczy jedynie oswiadczenia z 777 kpc, nie calosci umowy.
  • Odpowiedz
@czarnapietruszka: za przeproszeniem, #!$%@? głupoty, to twoje poświadczenie umowy to poświadczenie podpisu co oznacza, że w danym dniu dane osoby złożyły podpisy. Forma aktu notarialnego to całkiem co innego.
  • Odpowiedz