Wpis z mikrobloga

W biurze 30,3 C, nie da się pracować, dosłownie pływam po tym biurku. Mówię do szefa, żeby zorganizował nam jakiś klimatyzator chociaż bo ten wiatrak to gówno daje i tylko dmucha to ciepłe powietrze w środku. Powiedział, że mu się nie opłaca na jeden "troszkę cieplejszy" dzień w roku kupować klimatyzatora. To mówię, że skoro to tylko "jeden cieplejszy" dzień to niech nas wcześniej do domu puści bo nie da się tak pracować. I trochę się zdziwiłem jak odpowiedział: "Jak Ci się nie podoba to możesz wyjść wcześniej i już wgl do pracy nie wracać". Zero jakiegokolwiek szacunku do pracownika.

Drukuje wypowiedzenie na koniec dnia, kładę na biurko i wychodzę stąd bez słowa nawet. I tak miałem plany, żeby się przeprowadzić, ale brakowało mi tego impulsu i w sumie dobrze, że tak wyszło. Mam nadzieję, że również będzie zdziwiony tym bardziej, że jest masa roboty i dodatkowo jeden z naszej trójki idzie za 1,5 tygodnia na urlop na dwa tygodnie. Zesrają się tutaj ze wszystkim, ale może to ich nauczy jakiegokolwiek szacunku.

Dam znać jutro rano jaka była reakcja szefa (pewnie będzie wydzwaniał po pracy, ale chyba przypadkowo zostawię służbowy w pracy, a mój się chyba rozładuje dzisiaj na cały dzień).

#pracbaza #oswiadczenie #gownowpis
  • 377
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BajerOp: tak, tak, podpis jest w #!$%@? niezbedny na jednostronnym oswiadczeniu woli.

podstawa prawna?

@Marynasz: no nie do konca. zalezy. bedzie skuteczne tak czy siak, ale czesto wadliwe i to moze byc podstawa roszczen pracodawcy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@ciasteczkowy_otwur: Urlop może mu faktycznie anulować ale konsekwencje finansowe ponosi wtedy pracodawca. Musiałby zwrócić hajsy za zaplanowane wycieczki/bilety a ja nie sądzę żeby to się opłacało jak cebulił na klimatyzator.
Zatrudnienie nowej osoby to nie jest takie hop siup dzisiaj. Myślisz że z miejsca zglosi się ktoś bezrobotny do pracy? Będzie miał 2-3 miesiące wakatu.
  • Odpowiedz
@Nosaczito:

Nie ma przepisu, który wprost by regulował jaka jest temperatura maksymalna(poza młodocianymi i kobietami w ciąży), jednak ogólnie przyjęta zasada to około 30

Nie wyegzekwujesz w sądzie odpowiedzialności za naruszenie "ogólnie przyjętej zasady około". Tym bardziej że to zasada przyjęta nawet nie przez doktrynę, tylko przez specjalistów BHP. Z klauzulą generalną o "zapewnieniu odpowiednich warunków pracy" podobnie. A contrario: skoro ustawodawca wskazuje wprost że młodociany nie może pracować
  • Odpowiedz
"nie da się pracować" a 99% Polaków nie ma klimy w domu i te same temperatury xD


@Shatter: Super, tylko w domu możesz sobie chodzić w samych majtkach, siedzieć w chłodniejszych częściach mieszkania, popijać sobie chłodny napój i kupić wiatrak za kilka dyszek by dmuchał. Rozumiem, że w pracy możesz sobie na to wszystko pozwolić?

@JohnnyGaat: Już nie jeden raz słyszałem śpiewkę o tym jak to kogoś zaleje
  • Odpowiedz
@Karoleer: 1) pracodawca nie musi się podpisać na wypowiedzeniu złożonym przez pracownika żeby miało moc prawną; 2) najpewniejszym rozwiązaniem jest wysłanie wypowiedzenia listem poleconym za potwierdzeniem odbioru na adres firmy
  • Odpowiedz
@JohnnyGaat: Pamiętaj, że pan Janusz powinien pokwitować odbiór wypowiedzenia.
Kolegę z urlopu będzie mógł ściągnąć. Oczywiście, będzie musiał mu zwrócić pieniądz za wyjazd itp itd.
  • Odpowiedz
eh no i ja nie rozumiem, jak tacy ludzie dochodzą do (dobrze?) prosperujących biznesów. Ile to jest 3,5k za klimatyzacje przy kuchniach za 20 - 40k. Powodzenia!


@m4kb0l: Właśnie tak, w tym kraju nie da się być dobrze prosperującym i uczciwym pracodawcą bez zagranicznego kapitału. xD
Tu przyoszczędzi na klimie, tam kupi najtańsze, najbardziej #!$%@? ubrania robocze, żeby sie tylko PIP nie przysrał. Tam będzie chciał przyciąć na nadgodzinach i
  • Odpowiedz