Wpis z mikrobloga

W biurze 30,3 C, nie da się pracować, dosłownie pływam po tym biurku. Mówię do szefa, żeby zorganizował nam jakiś klimatyzator chociaż bo ten wiatrak to gówno daje i tylko dmucha to ciepłe powietrze w środku. Powiedział, że mu się nie opłaca na jeden "troszkę cieplejszy" dzień w roku kupować klimatyzatora. To mówię, że skoro to tylko "jeden cieplejszy" dzień to niech nas wcześniej do domu puści bo nie da się tak pracować. I trochę się zdziwiłem jak odpowiedział: "Jak Ci się nie podoba to możesz wyjść wcześniej i już wgl do pracy nie wracać". Zero jakiegokolwiek szacunku do pracownika.

Drukuje wypowiedzenie na koniec dnia, kładę na biurko i wychodzę stąd bez słowa nawet. I tak miałem plany, żeby się przeprowadzić, ale brakowało mi tego impulsu i w sumie dobrze, że tak wyszło. Mam nadzieję, że również będzie zdziwiony tym bardziej, że jest masa roboty i dodatkowo jeden z naszej trójki idzie za 1,5 tygodnia na urlop na dwa tygodnie. Zesrają się tutaj ze wszystkim, ale może to ich nauczy jakiegokolwiek szacunku.

Dam znać jutro rano jaka była reakcja szefa (pewnie będzie wydzwaniał po pracy, ale chyba przypadkowo zostawię służbowy w pracy, a mój się chyba rozładuje dzisiaj na cały dzień).

#pracbaza #oswiadczenie #gownowpis
  • 377
@Gandezz: to jakiś magik :) Wywiercił otwór w ścianie i zaizolował folią?

Dodatkowo, sprawność takiego urządzenia jest mniejsza niż Splita, a to dlatego, że urządzenia przenośne do chłodzenia sprężarki używają powietrza, które pobierają z chłodzonego pomieszczenia. Splity chłodzą sprężarkę powietrzem zewnętrznym. Dodatkowo poprzez "wyrzucanie" ciepłego powietrza przez rurę w pomieszczeniu wytwarza się lekkie podciśnienie i w efekcie część powietrza jest zasysana z zewnątrz. W ten sposób łamana jest podstawowa zasada klimatyzowania
ale ja położę je wychodząc z pracy, a rano i tak muszę być dalej w pracy więc nie ma tu mowy o jakimś opuszczaniu stanowiska :) jeżeli jutro nie będzie żadnej reakcji z jego strony czyli, że niby nic nie było to zanoszę je jeszcze raz osobiście i w obecności świadka, żeby nie było :)


@JohnnyGaat: Kombinacja alpejska. Zrób skan wypowiedzenia i wyślij do szefa dając na CC swój adres prywatnej
Po drugie okres się liczy nie od dnia złożenia wniosku ale od kolejnego miesiąca kalendarzowego więc w połowie lipca dopiero będziesz się mógł ewakuować i to tylko jak pracowałeś krócej niż sześć miesięcy.


@Qiudo: Okres wypowiedzenia określony w tygodniach liczony jest od pierwszej niedzieli po złożeniu wypowiedzenia.

Na etacie?