Wpis z mikrobloga

@Kinja: no ambit 3 to praktycznie to samo co 2, a ona zostala wprowadzona na rynek w 2013 roku. I troche inna byla idea tego zegarka, to nie mialbyc smartwatch wannabe, a sikor do tyrania. Stad bezel jak kolo od stara i zewnetrzna antena GPS, no nie da sie ukryc ze uroku mu to nie dodaje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@sz-n: out of the box garmin to dramat. Milion pol do wyboru, ktore nijak nie sa opisane, a w instrukcji masz zdawkowe informacje. Samych opcji wysokosci masz bodajze 10 w zegarku i ciezko wykumac czym sie roznia. Dodatkowo nawigacja z poziomu zegarka jest dosc uciazliwa (ale ja sie dopiero ucze).
Porownujac z polarem garmin nie ma startu. W polarze wszystko jest intuicyjne, tarcze konfigurowalem moze 5 minut i mialem dokladnie to co chcialem zeby pokazywalo.
W garmianku wykmininie czemu czasem czarna tarcza robi sie biala, zajelo mi godzine. Nadal np nie wiem, czy mozna wywalic kolorowe strefy tetna na jakas inna tarcze. Ale
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PurpleHaze: jakoś mi garmin nie sprawił żadnych trudności. Pola danych dość intuicyjne. Nawigacja na 4 przyciski też działa super. Może to kwestia nabytych przyzwyczajeń, wcześniej miałem 310 i 920.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Suunto jest zajebiste jako wół roboczy. W codziennej obsłudze ciężkie i mało intuicyjne. Jak rzadko coś grzebiesz przy tarczach/aplikacjach i chcesz coś na szybko zrobić to trzeba parę minut na rozruch poświęcić. Do bardziej skomplikowanych aplikacji masz coś jak suuntowe repozytorium, a jak tam czegoś nie znajdziesz to musisz pisać własną apkę w jakimś języku programowania (jeszcze nie doszedłem co to za język, ale składnia dosyć prosta).

Z minusów Suunto to jeszcze to, że jest dosyć wolny - jak masz tarczę ze śladem to jej renderowanie trochę trwa. Jak np. masz info o kolejnym przebiegniętym lapie i wyświetlane jego statystki, ale właśnie chcesz zakończyć trening to też łapie deleya i kończy ten trening parę/parenaście sekund później.

No i ostatnia opcja, że jest lekki bałagan z aplikacjami na telefon. Jest Movescount i Suunto. Movescount już nie wspierany, a Suunto niby jest dla zegarków od Ambit3 w górę, ale u mnie jest jakiś duży problem z synchro i mam wrażenie, że po wypuszczeniu Spartanów to Ambit jest mocno
  • Odpowiedz
@nalej_mi_zupy: sek w tym ze ja ambit2 a aktualnie 3 mam od jakichs 4 lat jako sikor biegowy i znam jego mankamenty :)
Jestem aktualnie w momencie wyboru jego nastepcy i czytajac recenzje oraz widzac jak wielka jest 9, stwierdzilem ze pora na cos innego.
Suunto odstawilo maniane ze spartanami, potem wypuscili 9 ktora niby ma wszystko, ale z opinii i recenzji brak mu pewnych funkcji. A teraz wypuscili 5
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Ja mam Traverse (taki Ambit3 z anteną schowaną do środka i dedykowany bardziej w góry - baro i te sprawy) i tarcza jest identycznej wielkości jak w Spartanie. Nie wiem czy 9 jest większa, ale ja się powoli przymierzam do 9-tki.
Widziałem, że wyszła seria 5, ale jeszcze nie czytałem jakie są różnice 9 vs 5.
  • Odpowiedz
Gear S3 Frontier


@Keneth-J: tylko to jest smartwatch z bajerami, a ja +/- lekko sie orientuje w temacie zegarkow sportowych, wiekszosc z nich funkcje smart ma mocno uposledzone/uproszczone.
  • Odpowiedz
@Keneth-J: pogodowych czyli? Jakies ostrzezenia burzowe itp? Do tego potrzebny jest wbudowany barometr i obawiam sie ze to juz znacznie zaweza pole manewru, zwlaszcza w budzecie ~700zl.

Co do nawigacji, to potrzebujesz czegos co cie poprowadzi po trasie wyrysowanej wczesnie, czy chcialbys miec mape z wgranym obszarem?
  • Odpowiedz