Wpis z mikrobloga

Właśnie byłem z młodym w macu i musiałem wysłuchiwać czego uczą ich na historii. O mało nie zapomniałem się, że to mój syn a nie jakiś prawak i mu nie jebłem:

- Pod Wiedniem Polacy z czystego altruizmu uratowali europę, a oni nas potem okłamali i dokonali rozbiorów
- W Bitwie Warszawskiej uratowała nas Matka Boska, która ukazała się walczącym (tego nie łyknął - duma)
- Komuniści do lat 50-tych ścigali polskich żołnierzy po lasach i teraz dlatego mają swoje nowe święto
- Polacy to jedyny kraj, który podbił Moskwę (tego prawackiego urojenia się nie spodziewałem)
- Powstania narodowe upadły bo car brał polaków do armiii rosyjskiej XD (o braku chęci uwłaszczenia chłopów przez polską szlachtę ani słowa)

Godzinę w macu przy McNuggetsach 11-latkowi tłumaczyłem jaka była prawda. Taką mamy patriotyczną indoktrynacje w tym kraju - załamałem się. Niech w końcu podrośnie to mu dam książki do poczytania, ale na razie nie mam zamiaru mu dzieciństwa niszczyć.

#neuropa #historia #edukacja #dzieci #zalesie
  • 78
@lakukaracza_ Mówimy o czwartej klasie. 1 godzina historii w tygodniu, przez cały rok przelot przez całą historię Polski śladami "Wielkich Polaków". PiS wymyślił taką edukację patriotyczną. To opowiadanie bajek i legend. Dzieciaki nie nadążają za przeskakiwaniem epok, a ktoś tu próbuje pociskać dzieciom szczegóły omawiane w starszych klasach. Jezeli ktoś uważa, że przez 1h w tygodniu jest w stanie omówić dokładnie losy władców, powstań, bitew, itp. dzieciom, które nigdy wcześniej nie uczyły
@lakukaracza_: Aż niewiarygodne jest to jak bardzo nie możesz uwierzyć, że Polska nie zawsze była pod czyimś butem i też mieliśmy swoje 5 minut chwały w historii. Nie chcę mi się nawet prostować bzdur, które opisałeś w niektórych punktach, bo widzę że zrobili to inni przede mną, ale mam nadzieję, że Twój dzieciak w najbliższym czasie dostanie powiększony zestaw i naprostujesz wszystko w czym się myliłeś.
- Powstania narodowe upadły bo car brał polaków do armiii rosyjskiej XD (o braku chęci uwłaszczenia chłopów przez polską szlachtę ani słowa)


@lakukaracza_ W powstaniu styczniowym podejmowano próby uwlaszczeniowe (i to niektóre skuteczne), patrz chociażby na działałność Hauke-Bosaka w świętokrzyskiem.
Upadek powstania styczniowego zależał od wielu czynników.
Wykop znowu pokazuje na jakim poziomie zidiocenia jest.

Tutaj macie książke dla 11 letnich dzieci i pokażcie mi gdzie cokolwiek o tym co pisał OP (który notabene jest shizofrenikiem i mitomanem). Maks czego sie uczy w podstawówce to starożytna Grecja i Rzym. Troche średniowiecza. Historia XXw jest w technikum

Zaraz będzie wymyślanie nowych historyjek przez OPA mitomana więc nie wchodzę w dalszą dyskusje. A tym co odpisali wyżej gratuluje IQ 80. Na
Pobierz trejn - Wykop znowu pokazuje na jakim poziomie zidiocenia jest. 

Tutaj macie książ...
źródło: comment_7ov59YbgSK4cSkTqrRZUYH5wMBJ76IDE.jpg
@lakukaracza_: ile lat ma Twoje dziecko? W żadnej szkole nie przekroczyliśmy okresu II wojny światowej. Nie żebym nie wierzył, ale patrząc na strajki i wcześniejsze zakończenie roku...średnio mi się chce wierzyć xD

A wina przywódców powstań jest głęboko analizowania i przedstawiana w liceum na podstawie dzieł literackich.