Wpis z mikrobloga

Właśnie byłem z młodym w macu i musiałem wysłuchiwać czego uczą ich na historii. O mało nie zapomniałem się, że to mój syn a nie jakiś prawak i mu nie jebłem:

- Pod Wiedniem Polacy z czystego altruizmu uratowali europę, a oni nas potem okłamali i dokonali rozbiorów
- W Bitwie Warszawskiej uratowała nas Matka Boska, która ukazała się walczącym (tego nie łyknął - duma)
- Komuniści do lat 50-tych ścigali polskich żołnierzy po lasach i teraz dlatego mają swoje nowe święto
- Polacy to jedyny kraj, który podbił Moskwę (tego prawackiego urojenia się nie spodziewałem)
- Powstania narodowe upadły bo car brał polaków do armiii rosyjskiej XD (o braku chęci uwłaszczenia chłopów przez polską szlachtę ani słowa)

Godzinę w macu przy McNuggetsach 11-latkowi tłumaczyłem jaka była prawda. Taką mamy patriotyczną indoktrynacje w tym kraju - załamałem się. Niech w końcu podrośnie to mu dam książki do poczytania, ale na razie nie mam zamiaru mu dzieciństwa niszczyć.

#neuropa #historia #edukacja #dzieci #zalesie
  • 78
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: CHOPIE to jest jedenastolatek i chodzi do podstawówki. W podstawówce uczą uproszczonej historii, byleby dzieciaki ogólnie wiedziały co się działo. Na uszczegóławianie wydarzeń czas przyjdzie w późniejszych klasach i liceum.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: wypisz ze szkoły i od razu do kopalni - wyhodujesz sobie małego komucha, którego szczerze pokochasz.

Swoją drogą w 5 klasie uczą już o zajęciu Moskwy, przyczynach upadku powstań narodowych i powojennych obławach prosowieckich gnoi na patriotów kryjących się po lasach? Jeżeli tak, to polska edukacja stoi na zajebiście wysokim poziomie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: > Taką mamy patriotyczną indoktrynacje w tym kraju
W praktycznie każdym kraju ;).
Poza Bitwą Warszawską no to reszta jest sporym uproszczeniem, ale prawdą z odpowiedniej perspektywy, chyba nadmiernie się oburzasz.
  • Odpowiedz
@bodziodestruktor: Ale na szybko będzie i bez szczegółów bo nie mam czasu, ok?

- Pod Wiedniem Polacy z czystego altruizmu uratowali europę, a oni nas potem okłamali i dokonali rozbiorów


Była umowa między Wiedniem a Krakowem i to oni by nam dupę ratowali gdyby Turcy zmienili kierunek ataku. Do tego cała wyprawa pod Wiedeń była finansowana z funduszy zagranicznych, Polakom za to ZAPŁACONO.

- W Bitwie Warszawskiej uratowała nas Matka Boska,
  • Odpowiedz
@lakukaracza_:

Część z tych żołnierzy to byli bandyci mordujący dzieci, okradający wioski itd.

Byli. Co nie zmienia faktu, że jest to prawdą.

Ttatarzy, Francuzi

Teoretycznie rzecz biorąc tatarzy ją "tylko" złupili. Polska jako jedyna kiedykolwiek okupowała Moskwę, bo Francja z tego co kojarzę to tak średnio bym powiedział, tak średnio.
  • Odpowiedz
mało nie zapomniałem się, że to mój syn a nie jakiś prawak i mu nie jebłem:


@lakukaracza_: Wszędzie musisz wrzucić wysrywy o prawakach? Tak uczą od lat i tu prawactwa/lewactwa nie mieszałbym, bo podobne teksty o powyższych słyszałem od ludzi o różnych poglądach

@bodziodestruktor:
1. Jak mnie pamięć nie myli chodziło o zahamowanie Turków, którzy zdobyli już sporą część Europy. Nie mieszałbym do tego rozbiorów, ale bardzo łatwo wyciągnąć błędny
  • Odpowiedz
@bodziodestruktor:
-polacy pomogli Austrii, bo mieli w tym sami biznes, wojny Polski z imperium osmańskim. Polacy odzyskali Podole.
-jezeli Rozwadowski to matka boska to tak.
-nie wypowiadam się w temacie żołnierzy wyklętych, jest to tak złożone zagadnienie, że szkoda mi czasu.
-moskwe zdobył np. Napoleon czy złota orda.
-powastanie styczniowe wybuchło z powodu branki. Upadły bo car dał chłopom wolność, więc nie chcieli się bić za szlachtę która ich lała batem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@lakukaracza_: W przypadku Bitwy Warszawskiej musieli też przykleić "bohaterskiego" księdza, którego osiągnięciem było wysłanie dzieciaków w bój i przyjęcie przypadkowej kuli. Mitologia jaka wokół tego narosła, czasem przybierała karykaturalną postać. Byle tylko połączyć bitwę z Kościołem i domalować piórka.
  • Odpowiedz
@JakovKarnic: @lakukaracza_: zakładacie złą wolę a po prostu nauczyciele zwlaszcza ponizej liceum są niedouczeni
Nikt z RIGCzem nie pójdzie na historię a co dopiero uczyc historii w podstawówce .
Z jakiegos powodu w szkolach klepią dzieciom do łbów ze Warszawa została stolicą bo leży po środku ( xD ).
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: o #!$%@? XD,małe dzieci są prawakami bo uczy się ich uproszczonej historii.Odstaw politykę na jakiś rok bo to już totalna żenada.I jeszcze ta hipokryzja,patriotyczna indoktrynacja XD,sam będąc ojkofobem i lewicowcem wkładasz mu do głowy rzeczy które przez ciebie uznawane są za te prawidłowe.

  • Odpowiedz
Polska jako jedyna kiedykolwiek okupowała Moskwę, bo Francja z tego co kojarzę to tak średnio bym powiedział, tak średnio.


@plasq: moskiewski władca Iwan I Kalita został wyznaczony przez chana Ozbega do zbierania z ziem ruskich daniny na rzecz Złotej Ordy. Moskwa nie była "okupowana", ale była podległa. Zresztą gdy później Moskale próbowali się buntować i nawet zwyciężyli na Kulikowym Polu, w odwecie Moskwa została złupiona. Zwierzchność tatarów zakończyła się po ponad
  • Odpowiedz