Wpis z mikrobloga

Właśnie byłem z młodym w macu i musiałem wysłuchiwać czego uczą ich na historii. O mało nie zapomniałem się, że to mój syn a nie jakiś prawak i mu nie jebłem:

- Pod Wiedniem Polacy z czystego altruizmu uratowali europę, a oni nas potem okłamali i dokonali rozbiorów
- W Bitwie Warszawskiej uratowała nas Matka Boska, która ukazała się walczącym (tego nie łyknął - duma)
- Komuniści do lat 50-tych ścigali polskich żołnierzy po lasach i teraz dlatego mają swoje nowe święto
- Polacy to jedyny kraj, który podbił Moskwę (tego prawackiego urojenia się nie spodziewałem)
- Powstania narodowe upadły bo car brał polaków do armiii rosyjskiej XD (o braku chęci uwłaszczenia chłopów przez polską szlachtę ani słowa)

Godzinę w macu przy McNuggetsach 11-latkowi tłumaczyłem jaka była prawda. Taką mamy patriotyczną indoktrynacje w tym kraju - załamałem się. Niech w końcu podrośnie to mu dam książki do poczytania, ale na razie nie mam zamiaru mu dzieciństwa niszczyć.

#neuropa #historia #edukacja #dzieci #zalesie
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Była umowa między Wiedniem a Krakowem i to oni by nam dupę ratowali gdyby Turcy zmienili kierunek ataku.


@lakukaracza_: ano była, była też przed 2 wojną światową umowa z Francją i Anglią ....
Doczytaj przebieg bitwy pod Wiedniem : bili się Polacy ,a wojska Austryjackie siedziały w Wiedniu, jak nie umieli bić się o swoje to wątpię by bili się o nasze ....

Część z tych żołnierzy to byli bandyci mordujący dzieci, okradający
  • Odpowiedz
@lakukaracza_:

- Polacy to jedyny kraj, który podbił Moskwę (tego prawackiego urojenia się nie spodziewałem)


Ta... szkoda tylko, że w ostatecznym rozrachunku oni siedzieli w Warszawie przez niemal sto lat. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tylko_noc: Jak zapytasz rosjanina, kto podbił moskwę to odpowie "udało się to tylko i PRAWIE polakom - bo zdobyli zachodnią część..." i dalej o historii wspaniałego narodu. Dokładnie te zdanie lakaraczy powinno brzmieć "Polakom jako jedynym udało się dwa razy podbić moskwę" - licząc wygnańca.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_:

- Polacy to jedyny kraj, który podbił Moskwę (tego prawackiego urojenia się nie spodziewałem)

Tatarzy, Francuzi


Ale Francuzi weszli do pustej Moskwy (to, że ją zdobyli to właśnie uproszczenie), a Tatarzy nie mieli własnego kraju
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lakukaracza_: to nawet spoko teraz uczą.
Mnie w Polsce katowano Egiptem i Grecją a o historii Polski było bardzo malutko.

W UK natomiast na historii jest taki spam o brytyjskich podbojach, że nie ma kompletnie zająknięcia się o Napoleonie czy drugiej wojnie światowej xD MY POTĘNŻNI BRYTYJCZYCY
  • Odpowiedz
@MarMac:

4. Moskwę podbili też Tatarzy i Napoleon, ale chyba tylko Polacy zainstalowali tam jakiegokolwiek władcę.

Moskwa była całkowicie podległa Ordzie, ci w każdym państwie marionetkowym zabijali władców i wrzucali jakiego chcieli.
  • Odpowiedz
@vonAbecadlovitz: Kończyłem podstawówkę 20lat temu i miałem dokładnie te same podręczniki, z dokładnie tymi samymi tematami. Zmieniają tylko okładkę bo nawet obrazki kojarzę. Podstawa programowa wszędzie musi być taka sama więc jakim cudem przeskoczyłaby z prawa hamurabiego do carskiej rosji?

Ponad programowe wysrywy nauczycielki

Już widze jak baba w podstawówce uczy 10 latki o holocauscie bo jej sie nudzi . Jeszcze mając do dyspozycji oszałamiające 40minut w ciągu tygodnia, w
  • Odpowiedz
@lakukaracza_:

1.Polacy są ojcami sukcesu obrony Europy przed najazdem Imperium Osmańskiego
2.Tego faktycznie nie powinno być na historii, bo wiara to sprawa indywidualna
3.Oczywiście, że to prawda. Gdzie widzisz tu kłamstwo? AKowcy byli prześladwani przez komunistyczne służby
4.Polacy dwa lata okupowali Moskwę i do dziś Rosjanie świętują wygnanie Polaków ze
  • Odpowiedz
  • 0
@trejn Sam czuję się zażenowany samym sobą, że odpisałem na ten post, który sam autor ma w dupie nie odpisując na żadne argumenty i produkuje kolejne propagandowe mirkoposty. ;C
  • Odpowiedz
11-latkowi tłumaczyłem jaka była prawda.


@lakukaracza_: międzywojnie a nawet początek PRL-u to trochę zbyt daleko w programowo z historii jak na 11-latka...
Druga sprawa to nauczyciel może być po prostu zwykłym dzbanem, który z bólem tyłka zrobił dodatkowy fakultet żeby dorzucić sobie trochę godzin do wypłaty.
  • Odpowiedz
@Halbr: Więcej: deklaracja insurekcyjna Tymczasowego Rządu Narodowego z 22 I 1863 głosiła uwłaszczenie, to było oficjalne stanowisko władz powstańczych. Co ciekawe, nie wszędzie spotkało się z przychylnym przyjęciem ze strony samych chłopów - gdy na ziemiach ukrainnych głoszono tzw. Złotą Hramotę, powstańczych agitatorów... wymordowano.

@trejn: No fajnie, że dajesz link do podręcznika dedykowanego klasie piątej, ale OP pisał, że jego syn ma 11 lat, czyli chodzi do klasy 4. A w klasie 4 wedle obecnie obowiązującej podstawy programowej robi się omówienie historii jako nauki oraz całą historię Polski ma poziomie ogólników i przy uwzględnieniu panteonu wielkich postaci w historii naszego narodu, od powstania państwa do XX wieku (strona 92 i następne). Więc tematy przez niego wskazane jak najbardziej mogły się pojawić.

Także mocno przestrzeliłeś, kolego. Nie dość, że wyśmiewasz czyjeś problemy ze zdrowiem psychicznym, to jeszcze chwalisz się nieumiejętnością rachowania na poziomie klas 1-3 szkoły podstawowej oraz indolencją w wyszukiwaniu informacji. Pięknie
  • Odpowiedz
@Jomahajomaso: Dosłownie post nad twoim wyjaśniam, dlaczego piszesz bzdury. Nie w piątej, a w czwartej, i tak, w czwartej klasie dokładnie tak może być. Z podstawy programowej:

Treści nauczania – wymagania szczegółowe

KLASA IV

(...)

IV. Postacie i wydarzenia o doniosłym znaczeniu dla kształtowania polskiej tożsamości kulturowej. Uczeń sytuuje w czasie i
  • Odpowiedz