Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1071
#!$%@? mircy w pracbazie od dzisiaj mam zakaz podłączania do prądu rzeczy nie będących wyposażeniem firmowym. Także jakby mi padła bateria w telefonie to nie mogę go sobie podladowac.
Przyszło lato i sporo osób przyjeżdża do pracy na elektrycznych rowerach, hulajnogach czy deskach. W pracy było ciche przyzwolenie żeby w razie sytuacji awaryjnej trochę sobie sprzęt podladowac. Raz na jakiś czas więc można było zobaczyć że coś się ładuje. W tym roku jednak cebulaki stwierdziły że po co płacić za prąd w domu jak można użyć tego z pracy. Efekt taki ze korytarz obok wejścia zastawiony wręcz tymi ich gratami i zamiast jednej deski raz na miesiąc to codziennie tych pojazdów leży po 30 i nie da się przejść bo muszą się ładować. Problem mieli jednak taki ze na korytarzu są dwa kontakty a sprzętu do ładowania sporo. Więc stworzyli instalacje typu gniazdko - listwa - listwa - listwa. Nie wiem który geniusz elektryki na to wpadł ale nie miało prawa się to udać. Szczególnie że budynek pamięta czasy gierka, a kable w ścianach są te same od początku. Efekt taki ze instalację #!$%@? strzelił momentalnie.
Dzisiaj więc po przyjściu wszyscy zostali poinformowani o wprowadzeniu zakazu. Prywatnie nawet go popieram ale wolałbym żeby wprowadzili go jutro bo dzisiaj mam tylko 23% baterii w telefonie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#pracbaza #najgorzej
  • 82
@Sforza: Zamiast robić zakaz wypadałoby sprawdzić co elektryk #!$%@?ł (nawet 100 lat temu, przecież ktoś to musiał w międzyczasie sprawdzać/naprawiać) i naprawić problem, bo ewidentnie zabezpieczenia nie zadziałały i wszystko poszło w #!$%@?. Całe szczęście nikomu nic nie zagroziła ta awaria, ale to dobry moment na ogarnięcie problemu...

pracodawca ma do naprawy instalacje


@nairoht: a wystarczyło odpowiednie zabezpieczenie dać w rozdzielnicy i byłoby po problemie. No, ale jak ktoś ładuje
@leesiuu: tylko rozumiesz że to były dwa zwykłe gniazdka które na celu nie miały ładowania prywatnego sprzętu całej firmie i chyba jest różnica jak podłącza się tam 1 telefon,a nie 15 różnych rzeczy? i nawet jakby było tak jak opisujesz to nie usprawiedliwia takiego zachowania ze strony pracowników, wodę też bierzesz do baniaków z roboty aby w domu nie używać? bo nie rozumiem tej waszej logiki czasem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Sforza:
Ad1
Jesteś pewien że nie #!$%@? po prostu bezpiecznika? Jeśli nie to ktoś #!$%@? za dużo amper albo bezpiecznik z gwoździem. Ogólnie to nie podłącza się kilka przedłużek do jednego gniazda, chyba że zostało pod to przygotowane.

Ad2
Co by nie myśleć, żyjemy w 21w. I według mnie pracodawca powinien zorganizować jakiś praking ładowany, skoro ma conajmniej 30 takich osób to też groszem chyba nie śmierdzi, a zawsze może dać
Ja kiedyś w korpo miałem kawę i herbatę standardowo darmowa, ale był też kącik kawosza za 20zl/msn i wtedy bylo do wyboru wszystko (posypki, sosy, śmietaną, czekolada itp itd.). Według mnie bardzo fajna sprawa.


@MaoPL: Działał ten układ sprawnie? Zwyczajowo w takiej sytuacji ludzie, którzy się nie składają próbują korzystać z dodatkowych przywilejów na zasadzie a ja tylko raz sobie skorzystam. A potem się okazuje, że to raz to raz dziennie