Wpis z mikrobloga

@kfiatek_na_parapecie: Panie władzo, ale ja uważałem - nawet ślady hamowania są. Ale ta pani wjechała wózkiem na DDR w miejscu na to nie przeznaczonym, prosto pod moje koła.

A tak na poważnie, to zawsze gdy jadę DDR obok chodnika i zbliżam się do kobiety z wózkiem czy bombelkiem kręcącym się obok jak smród po gaciach, to omijam ich szerokim łukiem. Polecam ten styl życia innym rowerzystom ( ͡° ͜ʖ
Mi się zdarza zatrzymać koło takich przypadków i pytam czy zdają sobie sprawę co się dzieje z człowiekiem jak wpadnie na niego rowerzysta ważący 80kg jadący 20km/h. Ten wyraz twarzy kiedy zaczynają sobie to uzmysławiać.( ͡ ͜ʖ ͡).

Natomiast w wielu przypadkach ludzie po prostu zapominają i to trzeba brać pod uwagę. Jako kierowca, rowerzysta czy pieszy, niewazne kim jesteś - po prostu nie bądź chamem.
@modzelem: na początek kilka kontrolnych, grzecznych dzwonków z daleka, zazwyczaj wystarczy i grzecznie się oddalają. jak nie schodzą, to włączam tryb upośledzonego didżeja i rytmicznie, nieprzerwanie #!$%@? dzwonkiem do skutku. jednak ilość upośledzonych pedalarzy na drogach jest jeszcze większa więc nie utożsamiam się z tą grupą ( ͡° ͜ʖ ͡°)