Wpis z mikrobloga

@anoysath: Fukushima też mogłaby być ciekawa, tam chyba przez 2 tygodnie cały czas coś się działo we wszystkich reaktorach i zagrożenie przebicia czarnobyla było spore. Ale wszystko dużo lepiej zorganizowane, więc nie było by takiej dramaturgii.
Ogólnie każdy temat jest dobry, niech HBO robi te miniseriale na podobnym poziomie o różnych strasznych, historycznych wydarzeniach i na 100% się sprzeda. Ja bym chętnie obejrzał coś o Hiroszimie
  • Odpowiedz
@anoysath: Serial ma "moc" bo pokazuje walkę z Dawida z Goliatem. Z jednej strony naukę, z drugiej partię a z trzeciej zwykłe ludzkie życie.
Moim zdaniem seriale o zwykłym "wypadku" wyglądał by jak dokumenty na Discovery. Wymuszane napięcie, clifhangery na końcu odcinka itd.
  • Odpowiedz
zagrożenie przebicia czarnobyla było spore


@J_Iskariota: zerowe. Szansa na to, że w nowoczesnym reaktorze dojdzie do tego, co w Czarnobylu jest mniej więcej taka, jak ryzyko wybuchu kotła parowego w nowoczesnym pociągu elektrycznym.
  • Odpowiedz
myślę tu o Fukushimie


@anoysath: Dokładnie o tym samym pomyślałem wczoraj po obejrzeniu ostatniego odcinka :) "Ciekawe czy zrobią sequel o Fukushimie?"
  • Odpowiedz