Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@bylu: znalazłem coś takiego
"Maksymalna dozwolona ilość uranu w mieszaninie to 2,4 kilograma. W momencie reakcji w pojemniku znajdowało się około 16 kilogramów uranu.

Żaden z pracowników nie miał też podstawowej wiedzy o wzbogacaniu paliwa uranem, jako, że proces był przeprowadzany w zakładzie od zaledwie trzech lat. Ponadto JCO było kontrolowane tylko dwa razy w roku, a nigdy nie sprawdzono go podczas pracy."

Ale wciąż nie wiem dlaczego.
@bylu: Do historii warto dodać Tsutomu Yamaguchi: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tsutomu_Yamaguchi

W wielkim skrócie - w Japonii ofiary, które przeżyły wybuch bomby atomowej miały zapewnioną rentę z tego tytułu. Tsutomu jako jedyny zgłosił się, aby otrzymać statusu podwójnej ofiary bomby atomowej. Przeżył wybuch na Hieroszimę i ranny został przetransportowany do Nagasaki, gdzie spadła druga bomba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bylu: Nie wiem czy ktokolwiek dotarł do pierwotnego źródła, ale to historia w stylu "kłamstwo powtórzone po stokroć staje się prawdą". Poza tym opisywane dawki promieniowania prowadzą do postaci mózgowej lub częściowo nawet do enzymatycznej - długość życia przekraczająca 2 tygodnie wydaje się być niemożliwa. Poza tym, taka dawka prawdopodobnie może uszkadzać mózg do tego stopnia, by choroba przebiegała bez świadomości.
@neo_1995: Jest opis tego wypadku na Wiki:

By measuring the concentration of sodium-24, created by a neutron activation whereby sodium-23 nuclei were rendered radioactive by absorbing neutrons from the accident, it was possible to deduce the dose received by the technicians. According to the STA, Hisashi Ouchi was exposed to 17 sieverts (Sv) of radiation, Masato Shinohara received 10 Sv, and Yutaka Yokokawa 3 Sv.[7][9] By comparison, a dose of .05
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.