Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@bylu: znalazłem coś takiego
"Maksymalna dozwolona ilość uranu w mieszaninie to 2,4 kilograma. W momencie reakcji w pojemniku znajdowało się około 16 kilogramów uranu.

Żaden z pracowników nie miał też podstawowej wiedzy o wzbogacaniu paliwa uranem, jako, że proces był przeprowadzany w zakładzie od zaledwie trzech lat. Ponadto JCO było kontrolowane tylko dwa razy w roku, a nigdy nie sprawdzono go podczas pracy."

Ale wciąż nie wiem dlaczego.
@bylu: Do historii warto dodać Tsutomu Yamaguchi: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tsutomu_Yamaguchi

W wielkim skrócie - w Japonii ofiary, które przeżyły wybuch bomby atomowej miały zapewnioną rentę z tego tytułu. Tsutomu jako jedyny zgłosił się, aby otrzymać statusu podwójnej ofiary bomby atomowej. Przeżył wybuch na Hieroszimę i ranny został przetransportowany do Nagasaki, gdzie spadła druga bomba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bylu: Nie wiem czy ktokolwiek dotarł do pierwotnego źródła, ale to historia w stylu "kłamstwo powtórzone po stokroć staje się prawdą". Poza tym opisywane dawki promieniowania prowadzą do postaci mózgowej lub częściowo nawet do enzymatycznej - długość życia przekraczająca 2 tygodnie wydaje się być niemożliwa. Poza tym, taka dawka prawdopodobnie może uszkadzać mózg do tego stopnia, by choroba przebiegała bez świadomości.