Wpis z mikrobloga

@Noniusz: No to się nie znasz na filtrach. Brita to filtr zamiękczajacy wodę, poprzez usunięcie jonów wapnia i magnezu, są bodajże wersje z filtrem weglowym, które usuwają posmak i zapach. Podobnie działają filtry ze złożem jonowymiennym. Zarówno one, jak i Brity służą do zmiękczenia wody, czyli redukcji osadzania się kamienia i poprawy smaku herbaty (bo nie jest mętna i nie zostawia osadu). Brita z założenia wody nie uzdatnia, a poprawia jej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
CO WY #!$%@? KWIII JAKIE MINERAŁY KWII PRZECA WIDZĘ, ŻE BRUDNY


logika prostych umysłów w pigułce xd
  • Odpowiedz
ale w efekcie końcowym nie jest zdatna do picia


@Dowisetrepla: a jakikolwiek dowód? Bo woda jest też badana na końcu swojej drogi i jakoś dalej polecają ją do picia.

Ten filtr jest cały nasączony jakby brązowym olejem (rdza i piasek?). IMHO wolę pić wodę bez tego syfu.


@Poldek0000: ten syf robi się na skutek filtrowania - odkładają się minerały. No i może rozwija się coś korzystając, że stworzyłeś ku temu
  • Odpowiedz
@CoJaNaTo: Gdzie się udać, żeby zrobić takie badania? Niedługo wprowadzam się do nowo wybudowanego domu i chciałbym się upewnić, że woda z tamtejszych wodociągów jest zdrowa do picia z kranu :).
  • Odpowiedz
Dodam trochę od siebie, choć się nie znam, więc będą to raczej anegdotki. Dodam z góry, że mam dosyć wrażliwy organizm, który jest czuły na wszystko, co brudne, nieczyste albo mocno przetworzone.

1. Na studiach, w Szczecinie, piłem wodę z kranu. Odczuwalne skutki były takie, że w trudny do określenia sposób, czułem się gorzej. Miałem dziwne doznania w jamie ustnej, dziwnie mi to funkcjonowało tam w środku. Z czasem przerzuciłem się na
  • Odpowiedz
@Noniusz: miałem z bratem dyskusje, on twierdził, że magnez najlepiej przyswaja się z wody. Zaprzeczysz?


@zapster: Po 1., w wodzie magnezu jest znikoma ilość (3-7% dziennego spożycia). Po 2., z tego co mi wiadomo, najlepsze przyswajanie uzyskuje się w przypadku organicznych soli magnezu, np. asparaginian, cytrynian, które w wodzie praktycznie nie występują.
  • Odpowiedz