Wpis z mikrobloga

@Dowisetrepla: nie oczyszczalni (oczyszczalnie to są ścieków) tylko ze stacji uzdatniania wody (SUW) i zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia dot. wody do spożycia dla ludzi woda ma spełniać wymagania jakościowe u odbiorcy a nie tylko na stacji uzdatniania wody. Zarówno pod kątem mikrobiologicznym jak i fizykochemicznym.
  • Odpowiedz
@Karol4722: Tak, zatrzymuje, ale trochę inaczej. Te filtry Brita mają żywicę jonowymienną. Twardość (czyli dwuwartościowe jony metali, takich jak Ca, Mg) usuwa. Problem w tym, że taki np. ołów, pomimo że niby też występuje jako jon dwuwartościowy, to już w zasadowej wodzie (a taka właśnie zwykle jest woda wodociągowa), będzie występował w trudnorozpuszczalnych związkach, i nie zostanie zaabsorbowany przez żywicę jonowymienną. Filtr RO natomiast usuwa mechanicznie praktycznie wszystkie cząsteczki większe od
  • Odpowiedz
@Noniusz "brita" na pewno robi tyle że mam mniej kamienia w czajniku :D


@Wycu91: Brita tez taka super, ze corka po urodzeniu miala jakas dziwna alergie. Pol roku dochodzilismy o co chodzi. Finalnie to wina Brity
  • Odpowiedz
@PajonkGeniusz: Poszukaj sobie "RO-5". Koszt od ~300 zł, jeśli sobie sam podłączysz (nic trudnego). Zestaw wkładów (z mineralizatorem) 2-3 razy w roku 25-30 zł. Membrana 50 zł raz na 2-3 lata.
  • Odpowiedz
@Chcesz_Pomarancze: pierdzielisz piję od 35 lat i nie mam kamieni... (i tak #!$%@?ć można w nieskończoność co nie zmienia faktu o minerałach w wodzie) () "A to że sobie sproszkujesz syf z rur kanalizacyjnych do wody to nie minerały" a czy ja mówię coś o sproszkowaniu syfu czy o minerałach w samej naturalnej wodzie? ()
  • Odpowiedz
@Poldek0000: jeżeli Ty pijesz tylko tą wodę wyzbytą minerałów (mineralizator wzbogaca wodę w stopniu minimalnym) po odwróconej osmozie to współczuję Ci efektów Twojej „zdemineralizowanej niemal diety”. Ta Twoja instalacja to najlepiej się nadaje do zasilenia wodą pralki ale wydajność mała, co? Bęben będzie wyglądał lepiej jak po calgonie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Systemy odwróconej osmozy mają zastosowanie na stacjach uzdatniania wody w celu obniżenia twardości wody. I
  • Odpowiedz