Wpis z mikrobloga

@Poldek0000: jeżeli Ty pijesz tylko tą wodę wyzbytą minerałów (mineralizator wzbogaca wodę w stopniu minimalnym) po odwróconej osmozie to współczuję Ci efektów Twojej „zdemineralizowanej niemal diety”.


@CoJaNaTo: Jaki jest w diecie udział wody w dostarczaniu minerałów?
  • Odpowiedz
  • 0
@Poldek0000 po 8 miesiącach to ja bym już nie miał ciśnienia w kranie. Wygląda bardzo dobrze, zobacz ile czystego materiału od środka. Taki jak ten jest u mnie po max miesiącu.
  • Odpowiedz
UWAGA UWAGA! Do wszystkich, którzy twierdzą, że picie wody o zmniejszonej zawartości minerałów jest szkodliwe, to "pozbawianie się minerałów", itp.

Poniżej zestawienie udziału wody w diecie w dostarczaniu poszczególnych mikroelementów:
wapń: 5-10%
magnez: 3-7%
fosfor: pomijalny
fluor: 13-50% (tak, woda może być istotnym źródłem fluoru; z drugiej strony i tak spożywamy go często w nadmiarze)
sód: 0,6-3,4%
potas: pomijalny
chlor: 2%
jod: 1-10%
żelazo: 3-5%
miedź: 6-10%
cynk: 3%
selen: 0,1-10%
mangan:
  • Odpowiedz
Nada się to pod myjkę ciśnieniową żeby nie było kamienia? Zrobiłem jakiś tam risercz ichyba trzeba filtra żywicznego ale wolę się upewnić u ekspertów.
  • Odpowiedz
@chuckmls: Policz sobie. Są membrany dużej wydajności, ale i tak będzie potrzebny zbiornik na przefiltrowaną wodę. Z tym, że mógłbyś użyć wtedy jakiegokolwiek (tj. nie membranowego) zbiornika.
  • Odpowiedz
  • 37
Mieszkam w Krakowie. Mamy 2 czy tam 3 miejsce jeśli chodzi o jakość wody na świecie. I mam tą wodę jeszcze filtrować? Kiedy ona jest lepsza niż wszystkie źródlane ze sklepu i najsłabsze mineralne? Bitch please.
  • Odpowiedz
naczynia są błyszczące i bez zacieków,

@kubapoz: Ej, ale wiesz, że zmywarka ma już wbudowany w siebie zmiękczacz? Właśnie po to się do niej sypie sól ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz