Wpis z mikrobloga

#python #webscraping
Czołem. Nie jestem #programista15k ale staram się ułatwiać sobie życie w pracy używając prostych kodów w pythonie. No i teraz znalazłam kod do scrapowania, wypróbowałam w domu i ogółem dałoby radę użyć w pracy do jednego zadania, ale mam dwa problemy:
- nie mogę odpalić kodu w pracy, bo ustawienia proxy nie pozwalają, a niestety nie mam konta administratora na swoim kompie (nawet mi się nie chce zaczynać tego tematu...)
- w domu nie mogę zastosować tego kodu, bo nie mogę połączyć się z daną stroną, z której chcę sczytać dane, ponieważ jestem poza siecią/vpn firmy.

Da się to jakoś obejść, czy może jest to tak skomplikowane, że szkoda czasu?
  • 5
@Mr_NiceGuy: no właśnie na anacondzie pracuję, bo nie mogłam zainstalować pythona na swoim lapku (albo może by mi zainstalowali za 5 lat xd bo niski priorytet xd)
@yggdrasil: no mogę. To muszę poszukać jak się to robi. Tak myślałam, że musi być jakieś wyjście gdzie „logowałabym” się niby przez przeglądarkę.
@yggdrasil: hmmm jedna sprawa. Wydaję mi się, że Twoje rozwiązanie jest możliwe, jeżeli mam konto admin na laptopie. Niestety nie mam, a uzyskanie go potrwa tygodnie znając szybkość naszego help desku ... już próbowałam, czekałam na reakcję, ponaglałam i po dwóch miesiącach zepsuł mi się laptop, dostałam nowy więc musiałabym od nowa się prosić.