Wpis z mikrobloga

@blablaelotrzydwazero: Poruszę tu bardzo trudny temat stosunków polsko-żydowskich.
Uważam, że reparacje żydowskie są bezzasadne, bo byliśmy pokrzywdzonym krajem przez Niemców, a Izrael chce zadłużyć Polskę, aby swoich obywateli jakoś utrzymać, tak jak Amerykę zadłużają, ale z drugiej strony zmieniając temat Żydzi stawiają poważne oskarżenia wobec nas np. Kielce, Jedwabne, więc lepiej by było, żebyśmy my Polacy się przyznali do tego, że my nie byliśmy świętoszkami, choć z drugiej strony Żydzi też komunistyczne zbrodnie w Nalibokach, w Koniuchach popełniali i masowo z komunistami i nazistami kolaborowali, a teraz to Palestyńczyków mordują masowo.
Nie wiem też, czy Żydzi nie wymyślili Kielc i Jedwabnych, więc powinna być ekshumacja, aby się przekonać, kto jest winny. Czy Niemcy, Rosjanie, czy Polacy.
Tak jak mówiłam, jeśli okaże się, że to są Polacy, to Polacy powinni przeprosić i wiedzieć, że nie każdy obywatel Polski jest wielkim świętoszkiem, który jest świętszy od Pana Jezusa, czy Boga. Jeśli to Niemcy (Jedwabne) lub Rosjanie (Kielce) zrobili, to niech nas zostawią w spokoju. Ale może się okazać, że obie rzeczy były prawdziwe.

P.S. niektórzy mówią, że tych pogromów było więcej (o Szczuczynie, o Radziłowie itp. się mówi), tylko opinia publiczna o tym nie mówi... i nie wiem komu mam wierzyć...

#zydzi #polacy #izrael #polska #polityka #historia #neuropa #4konserwy #prawica #lewica #wznowicekshumacje #sporyhistoryczne #kontrowersje #tylkoskrajnecentrum #niewiemcomamotymmyslec
  • 160
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CynicznyMarksista: Stosunek do Zydow mam pozytywny albowiem jestem Zydem (Polskim Zydem). Uwazam tez ze ich skupienie na przetrwaniu i wyrwanie sie z deluzjii moralnosci jest dodne pozazdroszczenia. Cos co Polacy powinni zaabsorbowac.
  • Odpowiedz
TENDENCYJNE jest pytanie na obrazku jaki wstawiles


@BaniaGonibanie: Dobra, kończę dyskusję, rozumiem że nie powiesz mi co tu jest tendencyjnego i jak należało by zadać pytanie. Oskarżanie newsweka o fabrykowanie sondaży to naprawdę niskie oskarżenie. Polecam ci wyjście ze świata spisków do realnego świata.
  • Odpowiedz
@CynicznyMarksista: Twoj post moze byc odczytany jako antysemicki - wg. ciebie to dobrze czy zle? Sa Zydzi ktorzy nie bardzo lubia akcje Zydow w Nowego Yorku - przypominam ze Zydzi z USA - GOWNO zrobili kiedy Zydzi w PL gineli.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@CynicznyMarksista: 1. Pełnej ekshumacji dopominał się także Gross. Badając ciało po morderstwie nie możesz obejrzeć go powierzchownie. Przeprowadzić ją więc należy.

2. To interpretacja gminy żydowskiej w Warszawie, z tego co pamiętam.

3. Będziemy ją mieć i tak, póki nie zapłacimy organizacjom amerykańsko-żydowskim 300 mld USD. Niewiele więc to zmieni, a prawda jest ważniejsza. Poza tym przecież zawsze może okazać się, że to Polacy. I wtedy nikt nie będzie tego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CynicznyMarksista: Departament Stanu niech wypieprza. Może czas wykopać USA z politycznej orbity Europy, odprężyć relacje z UE i Rosją, ale to temat na totalnie inną rozmowę.

Czy środowiska narodowe? Na 100% nie wiesz. Przypuszczasz tylko.

Pierwotnie miało być 65 mld. Tak w każdym razie powszechnie się mówi.
  • Odpowiedz
Za zbrodnie na terenach okupowanych odpowiadał okupant.


@Eetam: formalnie tak jest ale tak samo jak za wszystko co teraz dzieje się w PL odpowiada polski rząd (czyli PiS) ze zbrodniami włącznie

co do łusek w Jedwabnem to one były z I wojny światowej albo z okresu po 1942
  • Odpowiedz
Czytałeś dwa tomy IPN'u? Zresztą podobnych pogromów było co najmniej 30.


@CynicznyMarksista: Tak, czytałem i jakoś nie przemawiają do mnie zeznania wyciągnięte torturami od ludzi, których nawet nie było w okolicy gdy doszło do pogromu.

Są dowody? Bo
  • Odpowiedz
@Eetam: ? nie rozumiem o co ci chodzi. Jakie porównywanie zbrodni i jakiego wojska. napisałem ci że pisanie że za zbrodnie w Jedwabnem odpowiadają Niemcy nawet jeśli sprawcami byli Polacy bo okupant odpowiadał za wszystko co się działo na terenach przez niego okupowanych jest równie bezsensowne jak byłoby napisanie że PiS odpowiada za kazde przestępstwo w PL dzisiaj, z morderstwami włącznie.
Władze (albo pisowskie dzisiaj albo okupacyjne za okupacji) są
  • Odpowiedz
ak, czytałem i jakoś nie przemawiają do mnie zeznania wyciągnięte torturami od ludzi, których nawet nie było w okolicy gdy doszło do pogromu.


@Eetam: To gratuluję. No to też jest poważny problem tych tomów. W "sasiadach" jest też parę zasłyszanych opinii.

Nie szukałbym na siłę antysemityzmu w naszym kraju gdzie powiedzenie na kogoś "ty żydzie" (co jest synonimem skąpstwa), jest przyrównywane do pobicia żyda np. we
  • Odpowiedz