Wpis z mikrobloga

@blablaelotrzydwazero: Poruszę tu bardzo trudny temat stosunków polsko-żydowskich.
Uważam, że reparacje żydowskie są bezzasadne, bo byliśmy pokrzywdzonym krajem przez Niemców, a Izrael chce zadłużyć Polskę, aby swoich obywateli jakoś utrzymać, tak jak Amerykę zadłużają, ale z drugiej strony zmieniając temat Żydzi stawiają poważne oskarżenia wobec nas np. Kielce, Jedwabne, więc lepiej by było, żebyśmy my Polacy się przyznali do tego, że my nie byliśmy świętoszkami, choć z drugiej strony Żydzi też komunistyczne zbrodnie w Nalibokach, w Koniuchach popełniali i masowo z komunistami i nazistami kolaborowali, a teraz to Palestyńczyków mordują masowo.
Nie wiem też, czy Żydzi nie wymyślili Kielc i Jedwabnych, więc powinna być ekshumacja, aby się przekonać, kto jest winny. Czy Niemcy, Rosjanie, czy Polacy.
Tak jak mówiłam, jeśli okaże się, że to są Polacy, to Polacy powinni przeprosić i wiedzieć, że nie każdy obywatel Polski jest wielkim świętoszkiem, który jest świętszy od Pana Jezusa, czy Boga. Jeśli to Niemcy (Jedwabne) lub Rosjanie (Kielce) zrobili, to niech nas zostawią w spokoju. Ale może się okazać, że obie rzeczy były prawdziwe.

P.S. niektórzy mówią, że tych pogromów było więcej (o Szczuczynie, o Radziłowie itp. się mówi), tylko opinia publiczna o tym nie mówi... i nie wiem komu mam wierzyć...

#zydzi #polacy #izrael #polska #polityka #historia #neuropa #4konserwy #prawica #lewica #wznowicekshumacje #sporyhistoryczne #kontrowersje #tylkoskrajnecentrum #niewiemcomamotymmyslec
  • 160
  • Odpowiedz
Nie wiem też, czy Żydzi nie wymyślili Kielc


@blablaelotrzydwazero: nie wymyślili

i nazistami kolaborowali

bądź co bądź zazwyczaj kolaborowali z Nazistami, żeby zapewnić sobie i swojej rodzinie przeżycie. Tak jak przedstawiciele Judenratu, którzy mieli powiedziane, że jeżeli nie zapewnią określonej kwoty osób do transportu do obozu zagłady, to brakującą ilość Niemcy dobiorą z jego rodziny. Jest to bądź co bądź nieco inna sytuacja, niż np. szmalcownika wydającego Żyda dla pieniędzy.
  • Odpowiedz
Niestety, rodzice mnie na polską patriotkę wychowali.


@blablaelotrzydwazero: ???
można być patriotą i mieć mózg, to nie są rzeczy sprzeczne.

Gdy Polska znalazła się w strefie okupacji niemieckiej oraz frontu wschodniego, na naszych ziemiach zrobiło się piekło. Czystki etniczne, walki partyzanckie, wrzucanie ludzi do dołów, a za nimi wrzucanie granatów - żaden naród nie mógł w takiej sytuacji pozostać czysty. W tak trudnych sytuacjach zawsze się znajdzie jakiś procent społeczeństwa, który będzie się kierował wyłącznie własnym interesem, zachowując się jak zwierzęta. W szczególności po tym, jak zostało ze społeczeństwa zdjęty aparat nadzoru w postaci prawnej nieuchronności kary, po tym jak elity w sporej części uciekły albo zostały aresztowane/wycięte. Gdy władza wyjmie jakąś grupę spod opieki prawa, w sytuacji kiedy nie jest różowo i ogół również walczy o przeżycie, to może się to skończyć kompletnym zatrzymaniem empatii i napuszczeniem jednej grupy na drugą. Tak jak się to Niemcom podczas wojny udało kilkukrotnie, tak jak się to Rosjanom udało w trakcie zaborów po powstaniu napuścić chłopów na szlachtę, co skończyło się Powstaniem Szeli o czym Wyspiański przypominał w Weselu: "mego dziadka
  • Odpowiedz
No fajnie. Tylko jak PISowi to przetłumaczyć? xD


@blablaelotrzydwazero: próbować tłumaczyć można tylko komuś, kto nie zatrzaśnie się na głucho w swojej kwadratowej 100% prawdziwej wizji prawdy, bo on kontrargumenty zawsze będzie traktował jak ostrzał nieprzyjaciela.

Ekshumacja by załatwiła sprawę


@blablaelotrzydwazero: osobiście nie mam nic przeciwko. Obawiam się tylko, że niezależnie od jej wyników tępa czerń po obu stronach barykady rozpali się do czerwoności. Ale może chociaż prawdziwi,
  • Odpowiedz
@pyzdek: Dzięki za głos. :) Może teraz jakiś inny wykopek na ten temat się wypowie (choć jutro to i tak pewnie nikt nie odpowie na moje pytanie, bo wielokrotnie modyfikowałam ten wpis).
  • Odpowiedz
@blablaelotrzydwazero: obawiam się, że bez opartego na faktach, spektakularnego, z gigantycznym budżetem porywającego filmu, nieskupiającego się tylko na krzywdach jakie doznała jedna strona od drugiej, a pokazującego ogół strasznych warunków okupacji, przykładów heroizmu i #!$%@?ństwa różnych nacji z zachowaniem (o co byłoby najtrudniej) obiektywnie historycznej proporcji - nie ma szans.

Przynajmniej na krótką metę. Na dłuższą metę można by to osiągnąć poprawiając możliwości myślowe naszego narodu - poprzez zreformowanie szkolnictwa,
  • Odpowiedz
Dobra, a pochwalasz to, że dzisiejsi Żydzi mordują Palestyńczyków (no, Palestyńczycy też nie są święci, bo to muzułmanie), ale oni też mordują teraz.


@blablaelotrzydwazero: dużo masz tych pytań :]
z konfliktem Izrael - Palestyna mam bardzo duży problem. Obie strony mają rację, i obie uciekają się do morderczych środków.
Palestyńczycy - walczą za swoją ziemię i ojczyznę. W obliczu kompletnej przewagi wojskowej przeciwnika, uciekają się do partyzanckich zagrań, skutkiem czego cierpią najczęściej cywile.
Izraelczycy - po Wojnie i holocauście europejskich Żydów, nakreślono im na mapie ich nowy kraj, gdzie mieli być bezpieczni od podobnej rzezi, po czym zostawiono ich samym sobie, z ambarasem problemów z lokalnymi narodami którym niekoniecznie się podobało, że kolonialne potęgi zadysponowały w zaciszu gabinetów
  • Odpowiedz
lestyńczycy - walczą za swoją ziemię i ojczyznę. W obliczu kompletnej przewagi wojskowej przeciwnika, uciekają się do partyzanckich zagrań, skutkiem czego cierpią najczęściej cywile.

Izraelczycy - po Wojnie i holocauście europejskich Żydów, nakreślono im na mapie ich nowy kraj, gdzie mieli być bezpieczni od podobnej rzezi, po czym zostawiono ich samym sobie, z ambarasem problemów z lokalnymi narodami którym niekoniecznie się podobało, że kolonialne potęgi zadysponowały w zaciszu gabinetów ich ziemiami.


@
  • Odpowiedz