Wpis z mikrobloga

O to czym kończy się lekceważenie innych uczestników ruchu i niezachowanie minimum 1m przy wyprzedzaniu rowerzysty przez niebieskie Punto. Podmuch powietrza na obciążonym sakwami rowerze powoduje, że rowerzysta traci równowagę i wpada pod inny samochód. Sprawca nawet się zatrzymuje. Dobrze, że rowerzyście nic się nie stało.
I tak, można tam jechać rowerem, poboczem, co rowerzyści czynią prawidłowo, chyba, że wynaleziono rowerowy teleport.

#kierowcy Szanujcie innych na drogach publicznych, bo nie jesteście sami.

#rower #rowerzysci #rowery #polskiedrogi #wypadek #bezpieczenstwo
reddin - O to czym kończy się lekceważenie innych uczestników ruchu i niezachowanie m...
  • 181
  • Odpowiedz
co rowerzyści czynią prawidłowo


@reddin: nie, nie czynią
To, że gdzieś można jechać nie znaczy, że osoba mająca mózg tamtędy pojedzie. Za duże ryzyko. No ale tak to fajnie żyć jako kaleka resztę życia ze świadomością, że się miało rację, nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jest coś takiego jak zdrowy rozsądek. Ja bym się nigdy na taką trasę rowerem nie wybrał, bo co mi po tym,
  • Odpowiedz
bajki piszecie


@Maslo_Z_Chlebem, @reddin: Dużo piszecie jacy to kierowcy samochodów są źli, ale nie dostrzegacie sedna- kierowca zostawił sporo ponad 1m zapasu dla rowerzysty. Widać to wyraźnie, ale dla podtrzymania waszej tezy wolicie tego nie zauważać.
  • Odpowiedz
@Maslo_Z_Chlebem, @reddin


@mayek: jest takie coś co trafnie opisuje postawę tych indywiduów
"na złość babci odmrożę sobie uszy"
#!$%@? z tym, ze mi nogi u pasa #!$%@?ło, bo jechałem w miejscu, w którym jest niebezpiecznie i odrobina wyobraźni wystarczy, żeby wybrać inną trasę. Ważne, że miałem rację a puszkarz jej nie miał.
Taka mentalność psycho-cyklistów
  • Odpowiedz
@krzych0: generalnie nie tylko tam gdzieś obok jest ściezka rowerowa, to na dodatek nagranie nie daje pełnego poglądu.
Anyway, ja bym tam za cholerę nie jechał, barierka obok, szybko jadące samochody z drugiej strony.

@Maslo_Z_Chlebem: A dlaczego tylko kierowcy samochodów to "niewyobrażalni idioci"? Bo ja, jak obserwuję wszystkich uczestników dróg, to mam wrażenie, że w każdej grupie znajdują się te cud elementy, które za nic mają przepisy i
  • Odpowiedz
jest takie coś co trafnie opisuje postawę tych indywiduów

"na złość babci odmrożę sobie uszy"

#!$%@? z tym, ze mi nogi u pasa #!$%@?ło, bo jechałem w miejscu, w którym jest niebezpiecznie i odrobina wyobraźni wystarczy, żeby wybrać inną trasę. Ważne, że miałem rację a puszkarz jej nie miał.

Taka mentalność psycho-cyklistów


@FrasierCrane: Nic mu się nie stało i nie było by sytuacji, gdyby niebieski zachował przepisową odległość przy wyprzedzaniu.
  • Odpowiedz
A dlaczego tylko kierowcy samochodów to "niewyobrażalni idioci"? Bo ja, jak obserwuję wszystkich uczestników dróg, to mam wrażenie, że w każdej grupie znajdują się te cud elementy, które za nic mają przepisy i innych uczestników ruchu. Ale oczywiście wszystko wina kierowców, nie?


@cienki137: Oczywiście, że na rowerze też jeżdżą przygłupy. Ale jak już wcześniej pisałem, nieodpowiedzialny rowerzysta wyrządzi krzywdę sobie. Nieodpowiedzialny kierowca zrujnuje życie wielu postronnym osobom. W dodatku, nigdy
  • Odpowiedz
W dodatku, nigdy nie widziałem rowerzysty pędzącego z zawrotną prędkością.


@Maslo_Z_Chlebem: przeciętny rowerzysta nie pojedzie 50 kmph, no ale co z tego? widziałem takich co potrafili sporą prędkość rozwijać na ścieżce rowerowej obok zatłoczonego chodnika i z taką prędkością przejeżdżali przez przejścia dla pieszych.

To, że większa jest szansa, że sobie zrobią krzywdę, a nie komuś, nie zwalnia ich z myślenia.

Zresztą, przeanalizuj sobie - ilu rowerzystów jeździ na w
  • Odpowiedz
BTW przyjrzyjcie się na nagranie. Czyzby przypadkiem ci cykliści jechali po samej linii, pomimo tego, że mieli jak nic z pół metra pobocza?
  • Odpowiedz