Wpis z mikrobloga

O to czym kończy się lekceważenie innych uczestników ruchu i niezachowanie minimum 1m przy wyprzedzaniu rowerzysty przez niebieskie Punto. Podmuch powietrza na obciążonym sakwami rowerze powoduje, że rowerzysta traci równowagę i wpada pod inny samochód. Sprawca nawet się zatrzymuje. Dobrze, że rowerzyście nic się nie stało.
I tak, można tam jechać rowerem, poboczem, co rowerzyści czynią prawidłowo, chyba, że wynaleziono rowerowy teleport.

#kierowcy Szanujcie innych na drogach publicznych, bo nie jesteście sami.

#rower #rowerzysci #rowery #polskiedrogi #wypadek #bezpieczenstwo
reddin - O to czym kończy się lekceważenie innych uczestników ruchu i niezachowanie m...
  • 181
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 199
@reddin: #!$%@?ąc od tej sytuacji to nic mnie tak nie śmieszy jak to #!$%@? o metrze odstępu, ale oczywiście #!$%@?ć się między stojące na światłach samochody, gdzie z każdej strony ma po 10 cm odstępu to już jeeee jak zajebiście. Nie ważne że jeden zły ruch spowoduje zarysowanie lub w każdej chwili pojazdy mogą zacząć ruszać. Jadę rowerem mam tylko prawa, 0 obowiązków.
  • Odpowiedz
właśnie widać jak bardzo można tam jechać rowerem.


@xetrov: Podaj przepis który tego zabrania. Bo ja znam taki:

RUCH DROGOWY

Rozdział 5 - Ruch pojazdów

Oddział 6 - Wyprzedzanie

Art. 24.

2. Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu. W razie wyprzedzania roweru, wózka rowerowego, motoroweru, motocykla lub kolumny pieszych odstęp ten nie może być mniejszy niż 1 m.
  • Odpowiedz