Wpis z mikrobloga

O to czym kończy się lekceważenie innych uczestników ruchu i niezachowanie minimum 1m przy wyprzedzaniu rowerzysty przez niebieskie Punto. Podmuch powietrza na obciążonym sakwami rowerze powoduje, że rowerzysta traci równowagę i wpada pod inny samochód. Sprawca nawet się zatrzymuje. Dobrze, że rowerzyście nic się nie stało.
I tak, można tam jechać rowerem, poboczem, co rowerzyści czynią prawidłowo, chyba, że wynaleziono rowerowy teleport.

#kierowcy Szanujcie innych na drogach publicznych, bo nie jesteście sami.

#rower #rowerzysci #rowery #polskiedrogi #wypadek #bezpieczenstwo
reddin - O to czym kończy się lekceważenie innych uczestników ruchu i niezachowanie m...
  • 181
  • Odpowiedz
@reddin: nie wiem dla mnie jazda rowerem po drogach głównych jest jak jazda na rollercoasterze w cygańskich obwoźnych parkach rozrywki, nikt tego nie zabrania jak ci się nie stanie to nie z twojej winy ale jest to zupełny brak wyobraźni. Plus powinni wprowadzić obowiązek karty rowerowej a nie że 18 lat masz to możesz się wozić na dowód
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@camaro98 można iść do burdelu na dowód, można pływać łódka po jeziorze na dowód, można się schlac wódka kupiona na dowód a nie można jechać na dowód rowerem według ciebie? Zabawne xD
  • Odpowiedz
@camaro98: Odwracasz kota ogonem. Ci mityczni rowerzyści którzy powodują wypadki to przypadki marginalne - większość wypadków z udziałem rowerzystów jest z winy innych pojazdów(patrz statystyka wypadków), a większość wypadków z winy rowerzystów w 2018r. została spowodowana przez osoby 60+. Rowerzysta ma takie same prawa w ruchu drogowym jak każdy inny a do tego wymaga 'szczególnej opieki', którą zapewnia mu właśnie przepis o 'minimalnym odstępie podczas wyprzedzania'. Zamiast się napinać można
  • Odpowiedz
@szczypek45: Jeśli chcesz wiedzieć czemu jak tak piszę to zrób sobie kategorię C i wtedy zobaczysz dlaczego jestem za tym zakazem. Jedziesz krajówką gdzie masz duży ruch, nie tylko osobówek ale też tirów i jak jedziesz tirem to 80 nawet to ten metr to jest za mało dużo za mało bo i tak cie może pod naczepę wciągnąć i tu boj kultura na drodze nie gra roli. Wiesz możesz się
  • Odpowiedz
@szczypek45: @reddin: Panowie dajcie sobie nawzajem po + ale przedstawie wam jak to wygląda.

Ja akurat nigdzie nie napisałem, że rowerzyści tam nie mogą jechać, oczywiście, że mogą - tego nie neguje. Ale popatrzcie na to z innej strony jakby rowerzyście się coś stało ( wypadek śmiertelny ) to facet z niebieskiego auta widać, jak odbija lekko w lewą stronę to już dla niego jest + na sali,
  • Odpowiedz
Podmuch powietrza na obciążonym sakwami rowerze powoduje, że rowerzysta traci równowagę i wpada pod inny samochód

@reddin: Nigdy w to nie uwierzę. Za dzieciaka ciężarówki mnie mijały przy mniejszych odległościach i nigdy nawet się nie zachwiałem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@reddin: żaden przepis nie zabrania trenować do zawodów skakania na jednej nodze na krawędzi klifu, ale jak ktoś szanuje swoje życie i potrafi myśleć to znajdzie sobie inne, lepsze miejsce do tego
  • Odpowiedz
żaden przepis nie zabrania trenować do zawodów skakania na jednej nodze na krawędzi klifu, ale jak ktoś szanuje swoje życie i potrafi myśleć to znajdzie sobie inne, lepsze miejsce do tego


@zaxcer: Rower to pełnoprawny uczestnik ruchu drogowego i jeśli ktoś jedzie tak jak na filmie i nie łamie przepisów prawa, to może tam jechać, bo to jest wolny kraj i droga jest publiczna, nie jest własnością kierowców samochodów.
A
  • Odpowiedz
@Calidus: Nie znasz przepisów, co właśnie udowadniasz. Ponieważ:

Rowerzysta ma obowiązek korzystania z pobocza


Ale NADAJĄCEGO się do jazdy (art. 16 ust. 5 ustawy PoRD), pobocze utwardzone, równe i czyste. Odśnieżone i bez dziur i pęknięć.
  • Odpowiedz
a po drugie, obaj rowerzyści jadą obok siebie (co oczywiście jest niezgodne z przepisami), tak więc OP to pedał, zatem dziękuję za dyskusję.


@Pangia: I #czarnolisto za chamstwo.

Może jechać obok innego rowerzysty


(rowerzystów) jeśli nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu albo w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego (art. 33 ust. 3a PoRD).
  • Odpowiedz