Wpis z mikrobloga

O to czym kończy się lekceważenie innych uczestników ruchu i niezachowanie minimum 1m przy wyprzedzaniu rowerzysty przez niebieskie Punto. Podmuch powietrza na obciążonym sakwami rowerze powoduje, że rowerzysta traci równowagę i wpada pod inny samochód. Sprawca nawet się zatrzymuje. Dobrze, że rowerzyście nic się nie stało.
I tak, można tam jechać rowerem, poboczem, co rowerzyści czynią prawidłowo, chyba, że wynaleziono rowerowy teleport.

#kierowcy Szanujcie innych na drogach publicznych, bo nie jesteście sami.

#rower #rowerzysci #rowery #polskiedrogi #wypadek #bezpieczenstwo
reddin - O to czym kończy się lekceważenie innych uczestników ruchu i niezachowanie m...
  • 181
  • Odpowiedz
@reddin: Oglądam ten filmik już parę razy, Czy na pewno punto tutaj gra główna role a nie zagapienie się rowerzysty?
Po pierwsze dlaczego rowerzysta jedzie po białej linii która jest śliska.

1metr od wyprzedzającego rowerzysty? A rowerzysta nie powinien się trzymać jak najbliżej prawej krawędzi drogi?

Patrząc na filmik wydaje mi się, że rowerzysta się zagapił i prawe się zderzył z kolegą który przed nim jedzie
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Calidus
"1metr od wyprzedzającego rowerzysty? A rowerzysta nie powinien się trzymać jak najbliżej prawej krawędzi drogi?"
Nie. Nie ma takiego przepisu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@reddin: nic by nie poszło z OC punto. Z OC punto najwyżej rowerzysta by sobie rower naprawił. Rowerzysta jako sprawca szkody na tym samochodzie by musiał z własnej kieszeni pokryć szkody. Jak zderzy się kilka aut, to nie płaci ten pierwszy reszcie, tylko płaci temu w którego wjechał, tren który w niego wjedzie i kolejni płacą sobie wzajemnie. Doucz się trochę A nie tutaj pajacujesz i szukasz taniej sensaxji
  • Odpowiedz
1metr od wyprzedzającego rowerzysty? A rowerzysta nie powinien się trzymać jak najbliżej prawej krawędzi drogi?


@Calidus: Typowa reakcja kierowcy - odwracanie kota ogonem. Już to przerabiałem :)

Generalnie to też mam wrażenie, że w tej sytuacji rowerzysta dość gwałtownie odbił w stronę jadącego auta, ale z tej kamery nie można mieć pewności.
  • Odpowiedz
@Maslo_Z_Chlebem: @reddin: Dokładnie dlatego patrząc z tej kamery nie możemy również powiedzieć, że kierowca nie zachował 1 metra od wyprzedzającego rowerzysty.

Chyba, że reddin ma jakiś dowód, że rzeczywiście nie było tam tego metra? ( te nagranie tego nie potwierdza ani nie zaprzecza )
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@reddin: kolizji z rowerem. Nie z autem za nim. Według polskiego prawa, rowerzysta jeśli by uszkodził kolejny samochód, dam płaci jeśli nie ma OC. Mało tego, tam żadnej kolizji z nie było, więc tym bardziej rowerzysta by płacił. Życzę ci, abyś kiedyś uszkodził auto za ponad 500k i zobaczymy jaki będziesz wyszczekany jak Cię ubezpieczyciel dojedzie. Wielu takich Januszy likwidowałem. Potem płacz bo komornik zabiera wszystko
  • Odpowiedz
@reddin: 4. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni (…) Prawo o ruchu drogowym.
Nigdzie nie ma w PoRR nie ma rozbicia, że pojazd to samochód. Pojazdem może być rower, motor itd
  • Odpowiedz
@reddin: Kolego czy biała linia na której występują 'kocie oczy' to dla Ciebie blisko czy można trochę bliżej prawej?

Wd. mojej opinii można było trochę bliżej.
  • Odpowiedz
@reddin: Oczywiście, masz takie prawo tak sądzić i właśnie dzięki takim decyzją "mogę to jadę" mamy takie sytuacje jak ta na filmiku a potem płacz rodziny.
  • Odpowiedz