Wpis z mikrobloga

  • 146
No #!$%@? mać. #pkp ja jestem w stanie zrozumieć, że jesteśmy dzikim krajem i można sprzedać więcej biletów niż jest miejsc siedzących podróżnym, ale żeby #!$%@? sprzedać 2 razy więcej biletów dla rowerów niż jest miejsc na nie w wagonie rowerowym to trzeba być po prostu od urodzenia zjebem.

#tlk #pociagi #kolej #pociag #podroze #podroz #rower #rowery #kolarstwo
gobi12 - No #!$%@? mać. #pkp ja jestem w stanie zrozumieć, że jesteśmy dzikim krajem ...

źródło: comment_IDbtGUqysEp4X1gQjP5Fpg2HoQ7HuUTt.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Camel665 Rowery są poukładane piętrowo jedne na drugich. Pomiędzy nimi ludzie. Jaja się zaczną na pierwszej stacji za Warszawą gdy choć jedna osoba będzie chciała wyjść to wszyscy muszą wysiąść a potem sie zapakować na nowo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@gobi12:

ja jestem w stanie zrozumieć, że jesteśmy dzikim krajem i można sprzedać więcej biletów niż jest miejsc siedzących podróżny


Za to trzeba winić rząd, każdy przewoźnik jest zobligowany przez prawo by sprzedawać nieograniczoną ilość miejsc, gdy połączenie jest chociaż w minimalnym stopniu dotowane.

Dlatego pociągi EIP to jedyne które mają ograniczoną liczbę miejsc, dla mnie to strasznie chore ale przewoźnicy nic z tym nie zrobią do czasu aż władza
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Kakaladze Ja rozumiem, że ludziom, bo się ścianą czy na korytarzu i w kiblu będą stać. Ale jak sie #!$%@? może więcej rowerów zmieścić niż jest miejsc.
  • Odpowiedz
@gobi12: Właśnie dlatego zawsze się bałem jeździć z rowerem w pociągu w takie dni.
Ponoć błąd polega na tym, że kupując bilet przez internet zlicza dobrze i blokuje sprzedaż miejsc na rower. Jednak mimo tego, że na stronie skończyły się miejsca rowerowe w kasach normalnie je sprzedają xD

Czyste PKP, dwa niezintegrowane ze sobą systemy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gobi12: Szczerze z rowerami nie wiem jak jest i czy muszą blokować sprzedaż, ale też nie wiesz czy nikt nie zrobił samowolki i nie wsiadł z rowerem.

No i ogólnie czasem IC wyznacza wagony do przewozu roweru, które nie są do tego dostosowane (nie mają hakow i mają inne oznaczenie na zestawianiu), może tu taki jest a oni pchają się do tego?

Tak strzelam, bo patrząc po systemie sprzedaży (jeżeli
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gobi12: Nie no tak, ale nie ma innego w zestawieniu który jest na rowery, tylko oznaczony jako nieprzystosowany do przewozu rowerów (bez. Hakow), ale można tam przewoźnic. Z ciekawości jakim pociągiem jedziesz? Numer bądź nazwa to mogę sprawdzić bo to chwila moment.
  • Odpowiedz
  • 2
@gobi12 a co do rowerów to są limity. Sprzedaje się tyle ile jest haków, a jak ich nie ma to chyba że 4 bilety. Dwa w ostatnim wagonie i dwa w pierwszym. Tutaj prawdopodobnie część rowerzystów sobie wsiadła bez biletów na rower i dokupila je u konduktora który już może je sprzedać pomimo blokady w kasie.
  • Odpowiedz