Wpis z mikrobloga

  • 146
No #!$%@? mać. #pkp ja jestem w stanie zrozumieć, że jesteśmy dzikim krajem i można sprzedać więcej biletów niż jest miejsc siedzących podróżnym, ale żeby #!$%@? sprzedać 2 razy więcej biletów dla rowerów niż jest miejsc na nie w wagonie rowerowym to trzeba być po prostu od urodzenia zjebem.

#tlk #pociagi #kolej #pociag #podroze #podroz #rower #rowery #kolarstwo
gobi12 - No #!$%@? mać. #pkp ja jestem w stanie zrozumieć, że jesteśmy dzikim krajem ...

źródło: comment_IDbtGUqysEp4X1gQjP5Fpg2HoQ7HuUTt.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gobi12: Faktycznie jest tylko ten, nie mogę tylko doczytać czy Intercity blokuje sprzedaż przy wszystkich zajętych hakach.

Z tego co czytam to możesz wsiąść z rowerem i kupić bilet w pociągu to strzelam że chyba nie... :/
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@Ramone Nikt nie kupował biletów przy wsiadaniu. 95 procent osób wsiadała na waw centralnej i waw wschodniej. Praktycznie nikt nie kupuje jadąc z takich dworców biletów u konduktora z dopłatą.
  • Odpowiedz
  • 0
@gobi12 ten pociag planowo ma przewóz rowerów w specjalnym przedziale z 24 miejscami do powieszenia rowerów w wagonie 14. Jest inaczej? Na tyle rowerów powinni sprzedać bilety.
  • Odpowiedz
  • 0
@gobi12 to chyba pociąg z Krakowa. I moim zdaniem 15 rowerzystów wsiadlo do niego nie mając biletu rowerowego kupując u konduktora stawiając go przed faktem dokonanym. Dosyć to częste. Ludzie się nie przejmują że komuś miejsce zajmą. Chyba że jakis wyjatek robią dla tych wagonów z tym wielkim przedziałem rowerowym. Ale tego nie ma jak sprawdzić.
  • Odpowiedz
@komukatiw: Apropo. Ostatnio byłem na peronie w Oświęcimiu. 90% to ludzie z zagranicy, turyści. Wszystkie komunikaty po polsku. Pociąg spóźniony, i nie powiedzą 1 zdania po angielsku. Ludzie latają po peronach pytają konduktorów. Jak w lesie.
  • Odpowiedz
@gobi12: z tego co wiem PKP InterCity w pociągach klasy TLK nie zapewnia miejscówki rowerowej, jedynie sprzedaje ci bilet na przewóz roweru. Jedyne za co można winić PKP IC to że w okresie wzmożonego ruchu turystycznego nie dorzucają wagonów na zapas na trasach, które zazwyczaj są oblegane. Wg regulaminu z rowerem możesz iść też do zwykłego wagonu na czoło albo koniec składu, ale to już kierownik dyryguje co możesz a co
  • Odpowiedz
@gobi12: dzięki za info, widzę że nic się nie zmieniło i bardziej mi się opłaca wrzucić rower do samochodu i robić pętle niż się bujać w pkp. Flixbus ma też opcję transportu roweru ale nie na każdej trasie.
  • Odpowiedz